Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 01:14
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. CHSM rozpoczyna sezon grzewczy. W tym roku nie obędzie się bez oszczędności...

Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa zapowiada rozpoczęcie sezonu grzewczego. Konkretny termin uruchomienia dostarczania ciepła będzie zależał od warunków pogodowych, ale już wiadomo, że nastąpi to w przyszłym tygodniu. Wiadomo też, że CHSM podejmie wszelkie kroki, by coraz droższe ciepło się nie marnowało.
Chełm. CHSM rozpoczyna sezon grzewczy. W tym roku nie obędzie się bez oszczędności...
Autor: Pixabay

- Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia sezonu grzewczego. Prosimy naszych mieszkańców o ustawienie zaworów termostatycznych przy grzejnikach w pozycji otwartej, co zapobiegnie zapowietrzaniu się instalacji przy uruchamianiu ogrzewania - mówi Maciej Cieślak, z-ca prezesa do spraw technicznych.

Sugeruje też, by wszelkie uwagi i usterki powstałe w trakcie uruchamiania ogrzewania oraz sezonu grzewczego zgłaszać do właściwej administracji osiedla od godz. 7 do 15, natomiast po godz. 15 do grupy konserwacyjnej CHSM.

W tym sezonie nie obędzie się bez oszczędności związanych z podwyżkami cen za ciepło.

Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa obniżyła już temperaturę ciepłej wody, która przed zmianą wynosiła 50ºC w godzinach dziennych i nocnych. Obecnie temperatura ciepłej wody użytkowej jest na poziomie 45ºC w godzinach nocnych, tj. od godz. 23 do 4, natomiast w pozostałych godzinach wynosi 48ºC.

- W przypadku centralnego ogrzewania występowaliśmy do MPEC o obniżenie krzywej grzewczej. W nadchodzącym sezonie grzewczym obliczeniowa temperatura czynnika grzewczego przy temperaturze zewnętrznej -20ºC wynosić będzie 80ºC/55ºC, przed zmianą wynosiła 90ºC/70ºC, została także proporcjonalnie obniżona przy wyższych temperaturach zewnętrznych – dodaje Cieslak. - Ponadto na bieżąco likwidujemy grzejniki w pomieszczeniach wspólnego użytku m.in. w pralniach, wózkowniach, które są w niewielkim stopniu wykorzystywane przez mieszkańców.

Na niektórych klatkach schodowych też może być mniej grzejników, a niektóre zostaną wymienione na mniejsze.

- Wszystkie te działania mają na celu uzyskanie optymalnej temperatury wewnętrznej w pomieszczeniach wspólnego użytku i uzyskanie oszczędności – wyjaśnia zastępca prezesa CHSM. - Prosimy wszystkich naszych mieszkańców o racjonalne korzystanie z ciepła m.in. o wyłączanie ogrzewania podczas wietrzenia, obniżanie temperatury grzejników w nocy lub w czasie nieobecności, nieograniczanie przepływu ciepła poprzez zasłanianie grzejników, niepozostawianie na dłuższy czas otwartych okien w mieszkaniach, na klatkach schodowych i w piwnicach.

Czytaj też: Chełm. Taka podwyżka to dla lokatorów Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej gwóźdź do trumny


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Lokatorka 18.09.2022 10:40
We wspólnotach podwyżka o 55% inna sprawa że chełmski MPECjest najdroższą firma na Lubelszczyźnie, podgrzanie ciepłej wody to będzie ponad 40zl za metr!!!

Mieszkaniec 18.09.2022 10:38
Oszczędności i wyłączanie? A czemu parę lat temu pozbyto się podzielników? Każdy płacił tyle ile zużył!

XXX 18.09.2022 17:09
Głupoty piszesz ! Widać, że nie masz pojęcia jak jest rozliczane ciepło na podstawie podzielników, więc najpierw się dokształć a potem pisz !

Mieszkaniec 18.09.2022 01:26
Tak jest, najwyższa pora poszukać oszczędności w siedzibie spółdzielni, gdzie zawsze kiedy sie wejdzie, pięć pań siedzi i pije razem kawę a obsłużyć interesanta nie ma komu!

olo 17.09.2022 20:24
zamieńcie się z tymi co sami muszą zadbać o ogrzewanie

Lokatorka 17.09.2022 17:44
Niech spółdzielnia trochę się pofatyguje i ustali z MPCEM odnośnie warunków włączania i wyłączania ogrzewania i nie grzać kiedy na zewnątrz jest +20 st. i powyżej tylko dlatego że jest sezon grzewczy a lokatorzy wtedy pozbywają się tego poprzez otwieranie okien....a płacić trzeba,bo płacimy za CO przez cały rok!

Lokator 17.09.2022 11:36
Ciekawe, ze inne wspólnoty radzą sobie bez większych zmian i podwyżek, a CHSM nie potrafi. Ktoś poświęca za dużo czasu na politykę, zamiast zając się sprawami spółdzielni. Pora na zmiany

Lokatorka 18.09.2022 10:37
We wspólnotach podwyżka o 55%a podgrzanie 1m ciepłej wody wynosi ponad 40zł,!

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama