Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Mamy Mistrza Polski!

Dariusz Forysiuk z koła PZW Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zdominował Wędkarskie Feederowe Mistrzostwa Polski rozegrane w Koszalinie. Nasz region reprezentował z kolegą z koła, Michałem Knotowiczem. O medale rywalizowało 95 zawodników. W tym samym czasie miejscowi wędkarze kontynuowali sportowe zmagania na lokalnych zbiornikach.

Dariusz Forysiuk, już teraz oficjalnie Mistrz Polski 2022, zdominował konkurencję w obu turach zmagań, a w drugiej nawet wyprzedził kolejnego zawodnika o prawie 3 kg ryb. W sumie uzyskał 2 pkt sektorowe, łowiąc 18 985 g. Drugą lokatę w zmaganiach przypadło Piotrowi Mołdochowi z PZW w Zamościu (3 pkt i 14 405 g), natomiast trzecie Remigiuszowi Zielonce z PZW Bydgoszcz (4 pkt i 13 585 g).

- To mistrzostwo jest największym sukcesem w historii naszego okręgi - mówi Krzysztof Daniłów z chełmskiego okręgu PZW. - Dotychczas mieliśmy Mistrza Polski juniorów, wicemistrza kadetów, drugiego wicemistrza w feederze oraz brązowych medalistów drużynowych w wędkarstwie podlodowym.

W ostatnim czasie w naszym regionie odbyły się natomiast trzy lokalne turnieje. Na zbiorniku Lubańki 21 wędkarzy rywalizowało w zawodach feedrowych o puchar jednego z miejscowych sklepów. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Korszla (9730 g), drugie Tomasz Hać (2070 g), a trzecie Dariusz Kostrzanowski (1990 g). Z kolei na Bugu w Woli Uhruskiej odbyły się Zawody Towarzyskie Koła Środowiskowego, które sędziowali Jan Adamczyk i Dariusz Dubiel. Najwyższą lokatę zajął Marek Sitarz (2700 g), kolejną Antoni Nowosad (1740 g), natomiast podium zamknął Jarosław Poddubiuk (1080 g). Inne zmagania zostały zorganizowane przez Zarząd Koła w Wierzbicy na gliniance w Pawłowie. Rywalizowało10 wędkarzy, sędziował im Edward Demczuk. W tych zawodach najlepszy był Krzysztof Lipczak (1600 g), drugie miejsce przypadło Romualdowi Koreckiemu (1440 g), a trzecie Romanowi Kozłowskiemu (1380 g).

Kolejny turniej rozegrano na zbiorniku Niwa w Sawinie. Były to XVII Towarzyskie Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych zorganizowane przez koło PZW Brzana w Chełmie. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn, z których najlepsza okazała się reprezentacja PZW Dębica (5780 g), drugie miejsce zajęła PSG Dorohusk (5710 g), a trzecie IPA Chełm (3720 g). Wędkarze rywalizowali także indywidualnie. W kategorii spławikowej kolejne miejsca na podium zajęli: Adam Żukowski z PSG Dorohusk (3870 g), Wojciech Sikora z PZW Dębica (2300 g) i Maciej Harasiuk z KMP Zamość (2040 g), a w kategorii gruntowej: Paweł Sikora z PZW Dębica (2990 g), Łukasz Pastuszak z 19DAS Chełm (1840 g) i Kamil Krzysiak z PSG Dorohusk (1370 g). Puchar ufundowany przez Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie za największą rybę zawodów, karasia srebrzystego o wadze 670 g, otrzymała drużyna Emerytów ZK Hrubieszów. Puchar ufundowany przez Region IPA Chełm za najwięcej złowionych ryb trafił do drużyny PZW Dębica, a puchar za największą płoć (140 g) do reprezentującego ją Krzysztofa Ostaszewskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MirekTreść komentarza: To prawda, na szczęście młodzi nie garną się do tej zabawy a jak już to tylko pojedyncze osoby. Czy środowisko Ponowa jest wpływowe? Wątpię patrząc na ich uzasadnienie, wskazują, ze zbieranie grzybów będzie niedozwolone. Jak ktoś ma realne wpływy to działa po cichu, naciska na gminy, proboszczów, nadleśnictwa. Park Narodowy to potężny zastrzyk miejsc pracy i kasy dla lokalnych gmin. Turystyka rośnie, potrzebne noclegi, przewodnicy, restauracje, ścieżki piesze, rowerowe, narciarskie a nawet kajakaraskie! Budowa wież obserwacyjnych, kładek, punktów odpoczynku, tablic informacyjnych - to kolejne zlecenia publiczne. A grzyby? I tak w praktyce nikt nie zabrania zbierać - patrz PN Poleski albo Wigierski. Ciekawy jestem czy lokalni ludzie wyczują pieniądz i możliwości, czy dadzą się oglupić konfederacji itp.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 22:41Źródło komentarza: Myśliwi sprzeciwiają się planom utworzenia Sobiborskiego Parku NarodowegoAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: To słabo to monitorują bo od prawie trzech miesięcy jest tam wielka dziura.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 22:23Źródło komentarza: Chełm. Ulica Metalowa do naprawy. Miasto odpowiada na interpelację radnego OcheryAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom turnieju! 👏 Dziękujemy organizatorom i kibicom za wspólnie stworzoną wyjątkową atmosferę. wyniki: 1 miejsce - Policja we Włodawie 2 miejsce - 19 Samodzielny Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Chełmie 3 miejsce -19 Nadbużańska Brygada Obrony TerytorialneData dodania komentarza: 9.05.2026, 21:51Źródło komentarza: Turniej służb mundurowych w Woli Uhruskiej [GALERAI ZDJĘĆ]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tak jest. Nie ma to jak disco w polu. Prosta muzyka dla prostego ludu.Data dodania komentarza: 9.05.2026, 09:55Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi PaktofonikaAutor komentarza: ADAMTreść komentarza: Czyli "muzyka" dla kryminalistów i patoli czyli hiphop będzie a Muzyka dla wszystkich czyli disco polo dalej jest na czarnej liścieData dodania komentarza: 8.05.2026, 18:00Źródło komentarza: Znamy już drugą gwiazdę Dni Chełma 2026! Na scenie wystąpi Paktofonika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama