Dalej walczą o Puchar Polski ChOZPN. Znamy ćwierćfinalistów

Cztery drużyny awansowały do ćwierćfinałów Pucharu Polski na szczeblu chełmskim po spotkaniach trzeciej rundy rozegranych w środę. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się z zespołami wyższych lig już 21 września.

Autor: Dariusz Pawłowski

W III rundzie Pucharu Polski na szczeblu chełmskim zespół Vitrum Wola Uhruska zmierzył się z Unią Rejowiec, która przez długi czas w poprzednim sezonie utrzymywała się na czele tabeli w okręgówce. Gospodarze zwyciężyli to spotkanie 1:0, choć trener i zawodnik Łukasz Drzewicki, który zdobył jedyną bramkę w tym meczu, przyznaje, że przyszło im walczyć z bardzo wymagającym rywalem. Równocześnie nie kryje zadowolenia z zachowania swoich podopiecznych na murawie:

- Gol padł w pierwszej połowie po stałym fragmencie gry, natomiast tuż przed przerwą jeden z piłkarzy Unii Rejowiec otrzymał czerwoną kartkę. Po zmianie stron rywale ruszyli do ataku i kilka razy w naszym polu karnym zrobiło się niebezpiecznie. Nasz bramkarz stanął jednak na wysokości zadania, nie dając się pokonać. Udało się nam stworzyć kilka sytuacji, ponieważ piłkarze Unii zapominali o defensywie, ale zabrakło nam skuteczności. Niemniej jednak widać, że robimy postępy z tygodnia na tydzień, więc mogę tylko optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Wysoko, bo aż 6:2 Granica Dorohusk pokonała na wyjeździe Ruch Izbica. W 17 minucie gola dla gości zdobył Patryk Gierczak, który wykorzystał podanie Piotra Poznańskiego. Druga połowa zaczęła się dla podopiecznych trenera Grzegorza Świderskiego niekorzystnie, ponieważ gospodarze przystąpili do ataku. W odstępie minuty dwie bramki strzelił Igor Pawlak, co wyprowadziło zespół z Izbicy na prowadzenie. Zawodnicy z Dorohuska włączyli wyższy bieg i przez resztę tej części spotkania biało-zieloni zdobyli pięć kolejnych goli. Ich autorami byli: Piotr Poznański, Arkadiusz Słomka, ponownie Patryk Gierczak i dwukrotnie Bartłomiej Gorzała.

- Tak wysoki wynik to dobry prognostyk na kolejne spotkania - mówi wiceprezes zwycięskiego składu Konrad Czebiera. - Mecz był o tyle ciekawy, że obaj trenerzy desygnowali częściowo rezerwowe jedenastki, ale myślę, że dobrze wypadliśmy na tle przeciwnika. Cieszy postawa naszych strzelców i brak kontuzji, więc mam nadzieję, że będziemy sięgać po kolejne punkty.

Dwa pozostałe spotkania tego etapu rozgrywek rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. W tych Victoria Żmudź zwyciężyła Frassati Fajsławice 5:4, zaś mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem 1:1.

- Spotkanie było bardzo wyrównane i w samej końcówce udało nam się doprowadzić do remisu - mówi Piotr Moliński, trener Victorii Żmudź. - Przepięknym strzałem zza pola karnego popisał się Artur Iwat i myślę, że dodało to smaku meczowi. Cieszy nas to zwycięstwo, a było nam bardzo potrzebne do podniesienia morale po dwóch przegranych.

Również remisem 1:1 w regulaminowym czasie zakończyło się spotkanie Brata Siennica Nadolna i Kłosa Gmina Chełm. Bramkę dla gospodarzy strzelił Arnold Kister, a dla gości Paweł Wójcicki. Rzuty karne przyniosły rozstrzygnięcie 4:2 na korzyść drugiego z tych zespołów.

- W pierwszej połowie dominowaliśmy i do przerwy wygrywaliśmy 1:0 - komentuje trener Kłosa Gminy Chełm Robert Tarnowski. - Po zmianie stron piłkarze Brata przejęli inicjatywę i po rzucie wolnym doprowadzili do wyrównania. Jestem zadowolony z postawy zawodników, czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania.

W ćwierćfinałach zwycięzcy trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu chełmskim staną do rywalizacji z drużynami z wyższych lig, czyli Startem Krasnystaw, Bugiem Hanna, Spartą Rejowiec Fabryczny oraz Chełmianką. Te spotkania rozegrane zostaną 21 września. Półfinały zaplanowane zostaną 5 października, natomiast triumfatora zmagań poznamy 10 maja.