Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gm. Włodawa. Śpiewali maryjne pieśni w sanktuarium w Orchówku

Dla ducha maryjne pieśni, dla ciała regionalne przysmaki, słodkości i lemoniada. Nadbużański Festiwal Pieśni Maryjnej wzbudził spore zainteresowanie i być może zagości na stałe w kalendarzu gminnych imprez.
Gm. Włodawa. Śpiewali maryjne pieśni w sanktuarium w Orchówku

W niedzielę, 7 sierpnia, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Orchówku oraz na placu przy kościele można było usłyszeć pieśni maryjne. Wszystko za sprawą zainicjowanego przez gminę Włodawa Nadbużańskiego Festiwalu Pieśni Maryjnej z okazji jubileuszu 75. przybycia Braci Mniejszych Kapucynów do Orchówka. Festiwal odbył się w dwóch częściach i rozpoczął się w kościele od występu Chóru Fletnia Pana i Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”.

Druga część wydarzenia miła miejsce na placu kościelnym, gdzie wystąpili: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Orchowianki”, schola parafialna z Orchówka i soliści współpracujący z gminą. Wszyscy artyści z ogromnym zaangażowanie i pasją wykonywali pieśni maryjne, zarówno te dobrze wszystkim znane, jak i te mniej popularne, przez większość publiczności słyszane po raz pierwszy. W trakcie koncertów można było zwiedzać podziemia kościoła parafii św. Jana Jałmużnika, gdzie do obejrzenia była wystawa poświęcona historii oo. Kapucynów w Orchówku.

Niedaleko sceny, przy chodniku wokół kościoła, można było kupić kawę klasztorną, balsam kapucyński czy krówki z Orchówka. Panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały poczęstunek dla uczestników festiwalu. Miłośnicy pieśni religijnych mogli popróbować pierogów i bigosu, a także pojeść słodkości, wypić kawę, herbatę, kompot i lemoniadę.

- To był niezwykły koncert w wyjątkowym miejscu. Z pewnością na długo zostanie w pamięci wielu z nas. To nie tylko wydarzenie artystyczne, ale również niesamowite przeżycie duchowe ze względu na aspekt religijny. Cieszę się, że we współpracy z oo. Kapucynami udało się zorganizować to wydarzenie - mówi wójt gminy Włodawa Dariusz Semeniuk i dodaje: - Zebraliśmy bardzo pozytywne oceny. Dzięki temu istnieje nadzieja, że wydarzenie może być kontynuowane w przyszłości.

Wśród gości znaleźli się m.in.: posłowie Krzysztof Grabczuk i Anna Dąbrowska-Banaszek, starosta włodawski Andrzej Romańczuk, nadleśniczy Nadleśnictwa Sobibór Dariusz Filipczak, radni gminni i powiatowi, proboszczowie sąsiednich parafii oraz prowincjał oo. Kapucynów.

Wydarzenie zainicjowane przez gminę Włodawa wspólnie organizowali: parafia św. Jana Jałmużnika w Orchówku, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Włodawa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Orchówku.

Czytaj także:

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: historiaTreść komentarza: pierdzistołki od picia kawy i "spadaj na drzewo"Data dodania komentarza: 5.12.2025, 12:41Źródło komentarza: W budżetówce płacą więcej niż w firmach prywatnych. Tyle zarabiają PolacyAutor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama