Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 16:07
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Jak urządzić wnętrze mieszkania zgodnie w stylu minimalistycznym? Poznaj bliżej zasadę less is more!

Jeśli interesują Cię proste, lecz piękne wnętrza, które zapewniają poczucie orzeźwienia i harmonii, to z całą pewnością zainteresuje Cię styl minimalistyczny. Tak zaaranżowane przestrzenie odznaczają się jednolitością i spokojem, dzięki czemu sprzyjają wyciszeniu się. Zestaw tych wszystkich cech jest niezwykle cenny, a posiadacze mieszkań w tym właśnie stylu często porównują swój dom do oazy spokoju. Dominują tu zdecydowanie jasne kolory oraz odcienie szarości. Warto zaznaczyć, że w szczególności osoby twórcze korzystają z aranżacji w tym stylu – sprzyja bowiem kreatywnej pracy. Jak urządzić wnętrze mieszkania w stylu minimalistycznym? Kilka koncepcji znajdziesz w tym artykule.
Jak urządzić wnętrze mieszkania zgodnie w stylu minimalistycznym? Poznaj bliżej zasadę less is more!
Warto zaznaczyć, że w szczególności osoby twórcze korzystają z aranżacji w tym stylu – sprzyja bowiem kreatywnej pracy.

Mniej znaczy więcej – zasada, która przyświeca minimalizmowi

Minimalizm jest absolutnym przeciwieństwem baroku i eklektyzmu. Tutaj wszystko wydaje się praktyczne, harmonijne, nie da się odczuć chaosu. Nie zaświadczysz w pomieszczeniach zaaranżowanych w myśl tej estetyki żadnych niepotrzebnych „bibelotów”. Można powiedzieć, że w minimalizmie stawia się na jakość, nie na ilość. W tym stylu pierwszoplanową rolę odgrywa światło, dlatego też w tej estetyce ważne są odpowiednio duże okna. Mówiąc o meblach, zazwyczaj stawia się na praktyczność i geometryzm. W tym aspekcie możliwości jest wiele i wszystko zależy od tego, na jaki kształt możesz się zgodzić z własną tożsamością. Mogą bowiem być najprostsze, a mogą również przybrać futurystyczny klimat. Jedno jest pewne – warto zadbać o użyteczność i odpowiednią ich wielkość, tak aby nie wprowadzać redundantnych elementów do kompozycji.

 

Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym? Beton architektoniczny jako świetny materiał na ściany

W stylu minimalistycznym zdecydowanie dominuje biała farba. Często przełamuje się ją poprzez elementy eleganckiej, gładkiej szarości, choć chropowata faktura czy też nieco przestrzenna też świetnie się komponuje. W tej estetyce więc świetnie odnajdują się na przykład płyty naścienne z betonu architektonicznego. Taki surowy charakter doskonale pasuje nie tylko do śnieżnobiałej barwy ścian, ale do całej koncepcji. Wybierając beton architektoniczny w formie płyt z motywem 3D, nadasz eleganckiej przestrzenności. Przykładowe faktury możesz znaleźć na stronie producenta VHCT, pod linkiem: www.vhct.pl/beton-architektoniczny/. Warto zaznaczyć, że wprowadzenie trochę naturalnej zieloności w postaci roślin również jest dobrze widziane. To przełamie delikatny chłód i orzeźwi całą kompozycję. Minimalizm nie lubi przesady w dekoracji, choć zdecydowanie zaleca się wprowadzenie atrakcyjnych dla oka obrazów. Dobrym sposobem na ocieplenie przestrzeni jest skorzystanie z drewna w jaśniejszych odcieniach. Wszystko zależy od Ciebie i od Twojej wizji!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...
Reklama
Reklama