Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 15:46
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Artykuł Partnera

Gdzie jechać na wakacje jesienią?
Gdzie jechać na wakacje jesienią?

Planowanie urlopu na ostatni kwartał roku to bardzo dobra strategia. W czasie polskiej jesieni i zimy w Azji Południowo-Wschodniej rozpoczyna się wysoki sezon – to idealny czas na urlop w Indonezji czy Tajlandii. Podróże możliwe są także do krajów południowej Afryki, od października do lutego trwa pora sucha m.in. w Tanzanii i na Zanzibarze. Gdzie pojechać na wakacje jesienią?

30.09.2022 15:00
Dobry czas w Magicznych Ogrodach [ZDJĘCIA]
Dobry czas w Magicznych Ogrodach [ZDJĘCIA]

Można założyć, że większość gości janowieckiego parku, którzy byli tam parokrotnie, myślą o tym miejscu z czułością i radością, że zawsze mogą tam wrócić.

28.09.2022 10:53
Akcja, relaks, edukacja w Magicznych Ogrodach [ZDJĘCIA]
Akcja, relaks, edukacja w Magicznych Ogrodach [ZDJĘCIA]

Akcja ma przede wszystkim związek z oryginalnymi atrakcjami, które można znaleźć na terenie parku. Korzystanie z nich to fizyczne angażowanie się w ruch i przeszkody, które trzeba pokonać. Kontakt z nimi trwa kilka godzin, po nich naturalny jest odpoczynek na łonie natury, np. na jednym z wielu leżaków. Ostatni element to edukacja.

21.09.2022 12:22
Zbadaj stan swoich kości - OSTEOBUS w Chełmie
Zbadaj stan swoich kości - OSTEOBUS w Chełmie

W dniu 26 września mieszkańcy Chełma i okolic będą mieli możliwość zbadania swoich kości w "osteobusie". Mobilna pracownia densytometryczna stanie przy Przychodni Specjalistycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie, ul. Szpitalna 53.

21.09.2022 08:10
Krótki poradnik wiedzy o armaturze przemysłowej. Sprawdź jak wybrać odpowiednią
Krótki poradnik wiedzy o armaturze przemysłowej. Sprawdź jak wybrać odpowiednią

Armatura przemysłowa to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów w każdej branży przemysłowej. Od tych z pozoru niewielkich elementów zależy prawidłowe działanie wielu maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych do procesów technologicznych. Wysoka jakość tych elementów to bez wątpienia jedna z najważniejszych cech. Pojawia się zatem pytanie, co jest zaliczane do armatury przemysłowej, gdzie znajduje swoje zastosowanie i jak wybrać niezawodne elementy sprawdzające się przez wiele lat? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule! Dowiedz się więcej!

19.09.2022 08:25
Wrześniowe Magiczne Ogrody [ZDJĘCIA]
Wrześniowe Magiczne Ogrody [ZDJĘCIA]

Każda pora roku w janowieckim parku zachwyca. Bujna i kolorowa roślinność sprawia, że chce się tu spędzać jak najwięcej czasu.

14.09.2022 12:24
CEMEX Polska opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2021
CEMEX Polska opublikował Raport zrównoważonego rozwoju za rok 2021

W 2021 roku CEMEX przyjął nową globalną strategię przeciwdziałania zmianom klimatu „Future in Action”, zobowiązując się do osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku. Działania przedstawione w nowo opublikowanym Raporcie zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska potwierdzają zaangażowanie oraz osiągnięcia firmy w zakresie dbałości o środowisko naturalne.

13.09.2022 14:39
Co trzeba wiedzieć dla zatrudnienia w mieście Chełm
Co trzeba wiedzieć dla zatrudnienia w mieście Chełm

Czy w Chełmie jest wiele możliwości rozwoju zawodowego? Dostępna różnorodność ofert od pracodawców. Jak zdobyć dobrą pracę bez zbędnego denerwowania się?

09.09.2022 14:00
Szkolne wakacje w Magicznych Ogrodach
Szkolne wakacje w Magicznych Ogrodach

Dla przedszkolaków i uczniów podstawówki wrzesień jest miesiącem przejściowym. Głównie z powodu pięknej pogody kusząca jest myśl o wyjeździe na otwarte przestrzenie.

08.09.2022 12:17
Jaki okap będzie najlepszy do kuchni otwartej? Przegląd modeli
Jaki okap będzie najlepszy do kuchni otwartej? Przegląd modeli

Praktyczny oraz estetyczny okap w otwartej przestrzeni kuchennej jest obowiązkiem. Jak wybrać odpowiedni dla siebie model, tak by być zadowolonym z zakupu?

02.09.2022 13:31
Najlepszy czas w Magicznych Ogrodach
Najlepszy czas w Magicznych Ogrodach

Połączenie baśni i ogrodu to najbardziej pojemna metafora życia, gdzie rządzą prawa natury i opowieści, a czas toczy się niespiesznie.

31.08.2022 13:28
Projekt Erasmus+ w Wojsławicach
Projekt Erasmus+ w Wojsławicach

Projekt Erasmus+ „FOOTFALLSofNATURE” był realizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach-Kolonii w latach 2019-2022 z partnerami z Turcji, Włoch i Macedonii Północnej. Jego celem było zwiększenie świadomości ekologicznej uczestników, wzmocnienie postawy odpowiedzialności społecznej za środowisko naturalne, poznanie najważniejszych problemów dotyczących ochrony przyrody oraz poszukiwanie możliwych rozwiązań tych problemów. W ramach projektu 18 uczniów i 8 nauczycieli placówki w Wojsławicach-Kolonii wzięło udział w wyjazdach do szkół partnerskich oraz w licznych działaniach na terenie szkoły. Pod koniec czerwca tego roku szkoła gościła partnerów u siebie.

23.08.2022 11:45    1
Magiczne Ogrody, ostatnie dni wakacji
Magiczne Ogrody, ostatnie dni wakacji

Zdaniem wielu z nas czas biegnie za szybko i oto znów zbliżamy się do końca pięknych chwil wakacyjnej beztroski. Janowiecki park to fantastyczne miejsce, gdzie można trochę ten czas oszukać i spędzić go w pięknym świecie przyrody i baśni.

22.08.2022 21:25
Magiczne Ogrody, idealne na wakacje
Magiczne Ogrody, idealne na wakacje

Gmina Janowiec, nazywana polską Toskanią, to jedna z najbardziej nasłonecznionych części Polski. Błękitne niebo i postrzępione, bajkowe chmurki sprawiają gościom wyjątkową radość.

17.08.2022 15:39
Magiczne Ogrody: Najlepszy Park Rodzinny w Polsce [ZDJĘCIA]
Magiczne Ogrody: Najlepszy Park Rodzinny w Polsce [ZDJĘCIA]

Magiczne Ogrody to prawdopodobnie najbardziej utytułowany park w Polsce. Wieloma nagrodami obdarowali go jego goście. Potwierdzają to bardzo dobre opinie na Facebooku (4,8) i Google (4,7). Teraz jest najlepszy czas, by się o tym przekonać.

10.08.2022 19:29
KOMENTARZE
Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: mikiTreść komentarza: wita ma chronić od wiatru śniegu itp a tu jakiś daszek - głupek bez wyobraźni to zaprojektował. Druga sprawa to źle ustawione śmietniczki co zasłaniają drogę - np wyjazd z Kochanowskiego na Włodawską albo Popiełuszki na ReformackąData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:42Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"
Reklama
Reklama