Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 08:08
Reklama

"Stasiek w terenie" odwiedził Chełm i naszą redakcję

Stanisław Małachowski, zapalony miłośnik kolarstwa pochodzący z Żagania, jest w trasie po Polsce, którą nazwał "Dogonić horyzont". Jednym z punktów jego podróży był Chełm, nie mogło więc zabraknąć wizyty w naszej redakcji.
"Stasiek w terenie" odwiedził Chełm i naszą redakcję

Stanisław Małachowski podróżuje rowerem od lat. Do tej pory zwiedził m.in. Czechy, Niemcy, Litwę i Białoruś. Jak jednak mówi, najpiękniejsza i tak pozostaje Polska.

- Nie jeżdżę dla kilometrów ani dla bicia jakichkolwiek rekordów - mówi Stanisław Małachowski. - Jazda rowerem ma być przyjemnością, podobnie jak poznawanie uroków przyrody, miejsc i ludzi, jakich spotykam na swojej drodze. W Chełmie zatrzymałem się u Jerzego Siczka, który bardzo mi pomógł, zapewnił nocleg i pokazał nadbużańskie tereny.

Wrażeniami z podróży rowerzysta dzieli się w Internecie, ponieważ prowadzi bloga oraz profil na Facebooku pod nazwą "Stasiek w terenie". Opisuje tam swoje przygody, różne sytuacje, jakie go spotykają, a także życzliwość ludzi.

- Miło jest pojechać w nieznane, dowiedzieć się czegoś o miejscowych zwyczajach i wymienić się doświadczeniem. Niejednokrotnie zdarzyło mi się też zainspirować innych do takich podróży, a także doradzić im, jak się przygotować - dodaje na koniec.

Stanisław Małachowski jest również założycielem Muzeum Rowerów w Żaganiu.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama