Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:26
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Chełm: Na Bieławinie powstaje nowy PSZOK

Trwają prace związane z budową nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin. Prace prowadzone są przy Zakładzie Oczyszczania Miasta.
Chełm: Na Bieławinie powstaje nowy PSZOK
Autor: Urząd Miasta Chełm

Przetarg na to zadanie wygrała firma Budmat, która realizuje kolejny etap większego projektu "śmieciowego" - „Budowa systemu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie”. 

Jak informują urzędnicy, zamówienie związane z budową nowego punktu obejmuje m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, nawierzchnie i podbudowy, krawężniki i betonowe ławy, żelbetowe elementy, stalową konstrukcję, dach i ściany, posadzkę, wentylację, prowadnice, stolarkę, instalacje elektryczne, monitoring, ogrodzenie i wyposażenie, magazyn, pojemniki i kontenery oraz pomieszczenie administracyjno-socjalne.

W ramach nowego PSZOK powstaną dwie hale magazynowe, wiata, pod którą ustawione zostaną pojemniki. Dodatkowo, w porównaniu do starego PSZOK, dostępnych będzie więcej pojemników na różne frakcje odpadów komunalnych. PSZOK to miejsce, w którym mieszkańcy mogą pozostawiać np. wielkogabarytowe odpady lub takie, których nie można oddać w ramach cyklicznych zbiórek - informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi ponad 3 mln zł.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama