Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:42
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzenia

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych otrzymają zaległe wynagrodzenia. Dostali też pisemne propozycje zatrudnienia w innych komunalnych spółkach miasta.
Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzenia
Autor: pixabay

Na wniosek prezydenta miasta, Jakuba Banaszka, 5 sierpnia (piątek) została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta Chełm. 

- Radni przychylili się do wniosku prezydenta i podjęli jednomyślnie uchwałę w sprawie przesunięć w wydatkach budżetu miasta Chełm, w których zdecydowano się m.in. wnieść dopłaty na rzecz Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o., celem uregulowania zobowiązań spółki na rzecz wynagrodzeń pracowniczych. Niezwłocznie po odbytej sesji Rady Miasta Chełm, dyrektor gabinetu prezydenta Wojciech Wójcik spotkał się z pracownikami MPRD, informując o podjęciu uchwał w sprawie przesunięć w budżecie miasta oraz podjętych działaniach zmierzających do dokonania wypłaty wszystkich bieżących i zaległych wynagrodzeń, w terminie do 10 sierpnia - poinformowała Justyna Pietrzyk z gabinetu prezydenta Chełma.

- Innych zobowiązań MPRD nie będziemy spłacać z budżetu miasta, ponieważ jest to niezależny podmiot - mówił podczas sesji Jakub Banaszek.

Jak przekazała Pietrzyk, spółka od lat nie była dofinansowana w odpowiedni sposób. Nie wzmacniała i nie rozwijała bazy technicznej i sprzętowej. Jej konkurencyjność spadała. Mimo startu w przetargach, MPRD przegrywało z innymi wykonawcami. 

Jak nas poinformowano, pracownicy MPRD otrzymali pisemne propozycje zatrudnienia w innych komunalnych spółkach miasta. Większość z nich nie chce zmieniać miejsca zatrudnienia i nie decyduje się na przyjęcie propozycji innych spółek miejskich. Tym samym zrezygnowali z pracy w przedsiębiorstwie. Jednak część pracowników podjęła pracę w Urzędzie Miasta na zasadzie przeniesienia (w departamencie architektury, geodezji i inwestycji). Ich zadaniami będą m.in. zadania naprawcze i remontowe w mieście.

- Miejmy nadzieję, że do 10 sierpnia wypłaty otrzymamy i że miasto wywiąże się z danej obietnicy. Jeśli nie, to będziemy dalej działać. Rozmawialiśmy z posłem Grabczukiem i jeśli wynagrodzenia do nas nie wpłyną, pójdziemy do sądu - komentuje sprawę jeden z pracowników MPRD.

- Potwierdzam, że miałem kontakt z pracownikami MPRD. Ich głównym żalem jest to, że do tej pory nie otrzymali wynagrodzenia i w niektórych przypadkach jest to kilkumiesięczne wynagrodzenie. Oczywiście podjąłem interwencję w tej sprawie. Rozmawiałem z prezydentem miasta, Jakubem Banaszkiem, który obiecał, że do 10 sierpnia wszystkie zobowiązania i zaległości w stosunku do pracowników zostaną wypłacone. Dzisiaj chodzi o to, żeby zabezpieczyć słuszne roszczenia tych, którzy pracowali na rzecz tej firmy - powiedział Krzysztof Grabczuk w rozmowie z Radiem Bon Ton.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Chełmianka 08.08.2022 07:39
Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .

miki 07.08.2022 21:53
szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscach

KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama