Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 06:16
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Chełm. Policjant z 2 promilami przyjechał pod komendę

Mundurowy z Chełma i policjantka Włodawy dali kiepski przykład przestrzegania prawa. Koledzy po fachu przyłapali ich pod wpływem alkoholu. Oboje zostali już zawieszeni w obowiązkach służbowych.
Chełm. Policjant z 2 promilami przyjechał pod komendę
(Fot. ilustracyjna)

Lipiec nie był dobrym miesiącem dla obojga funkcjonariuszy. Pod jego koniec wpadkę zaliczył policjant z 20-letnim stażem. Pod siedzibę Komendy Miejskiej Policji w Chełmie 42-latek przyjechał swoim samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. W chwili zdarzenia nie był w służbie. 

- Badanie alkomatem wskazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Wobec tego faktu został zawieszony w czynnościach służbowych. Wszczęte zostało wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne oraz postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia ze służby. Procedura jego wydalenia jest na etapie końcowym - informuje kom. Ewa Czyż, oficer prasowa KMP w Chełmie.

Wcześniej zawieszona została funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji we Włodawie z kilkuletnim stażem, która 17 lipca przyszła do pracy po użyciu alkoholu. Miała niespełna pół promila alkoholu w organizmie. W związku z tym zdarzeniem, aktualnie wobec niej prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

- Badania stanu trzeźwości funkcjonariuszki wykazały 0,19 i 0,20 mg/l alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości wynikała ze sprawowanego nadzoru służbowego nad szczególną dyscypliną służbową, której podlegają policjanci. Wynikała też z realizacji poleceń w zakresie weryfikacji stanu trzeźwości policjantów zarówno w momencie rozpoczęcia służby, jak również w jej toku - informuje podinsp. Bożena Szymańska z KPP we Włodawie.

Z uwagi na prowadzone postępowanie dyscyplinarne przyłapana policjantka została zawieszona w czynnościach służbowych na okres 3 miesięcy. Równolegle w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie prowadzone jest wobec funkcjonariuszki postępowanie administracyjne w kierunku wydalenia ze służby.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama