Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:41
Reklama

Czy korepetycje naprawdę pomagają w nauce?

Wokół korepetycji narosło przez lata sporo mitów, zarówno przychylnych, jak i nieco krzywdzących. Wciąż istnieje sporo powodów, dla których rodzice wysyłają dzieci na korki, ale też sami decydują się na naukę z korepetytorem. Pora przyjrzeć się realnym korzyściom takiej edukacji i odpowiedzieć na pytanie, czy korepetycje naprawdę pomagają w nauce.
Czy korepetycje naprawdę pomagają w nauce?

Jakie są realne korzyści i zalety korepetycji?

Zacznijmy od tego, że korepetycje korepetycjom nierówne.

Warto o tym pamiętać, ponieważ nie każdy korepetytor ma odpowiednie kompetencje, żeby skutecznie pomagać swoim uczniom. Jeżeli szukasz wykwalifikowanych i profesjonalnych korepetytorów, znajdziesz ich w serwisie BUKI. Czekają tam na Ciebie tysiące ogłoszeń korepetycji online, a także stacjonarnych.

Współpraca z najlepszymi korepetytorami z języka obcego czy innego przedmiotu, powinna przekładać się na następujące zalety:

Indywidualne i niepowtarzalne doświadczenia. Podczas korepetycji można oprzeć się na zindywidualizowanych narzędziach oraz technikach, z jakich nie korzystają nauczyciele w szkole.

Pełne skupienie na potrzebach ucznia. Podczas pracy jeden-na-jeden, korepetytor poświęca 100% uwagi jednej osobie, a nie całej klasie. Dzięki temu lepiej reaguje na problemy i braki swojego podopiecznego.

Nadrobienie zaległości. Korepetycje wybiera się najczęściej z powodu braków w nauce. Praca indywidualna z korepetytorem jest w stanie zapewnić skuteczne zrozumienie tego, co w szkole wydaje się za trudne.

Przygotowanie do egzaminu. Plusem korków powinno być też skuteczniejsze nauczanie pod kątem testów ósmoklasisty i matury. Idealnie, gdy taka nauka skupia się też na bieżącym szkolnym materiale.

Wsparcie samodzielności. Najlepsi korepetytorzy paradoksalnie nie muszą przepracowywać się podczas zajęć. Dzieje się tak, gdyż motywują oni do pracy swoich uczniów, ukierunkowując ich na samodzielnie rozwiązywanie zadań.

Jak wiadomo, w teorii i na papierze wszystko zawsze wygląda znacznie lepiej, niż w praktyce. Czy podobnie jest w przypadku korepetycji? Czy naprawdę pomagają one w nauce, a może to wszystko pic na wodę?


 

Czy korepetycje pomagają w nauce, a może to tylko ściema?

Często bywa tak, że rodzice polegają na usługach korepetytora, który systematycznie prowadzi zajęcia z dzieckiem. Mijają miesiące, kończy się semestr, a nawet cały rok. Tymczasem, w dzienniczku ocen i na świadectwie nie widać postępów. Czyżby pieniądze wydane na korki okazały się nietrafioną inwestycją?

Wina nie zawsze leży po stronie korepetytora, ale też niekoniecznie należy winić ucznia. Nauka w szkole jest dziś znacznie bardziej wymagająca z powodu natłoku zajęć, jakimi zarzuca się dzieci. Jednocześnie same korepetycje powinny jednak przekładać się na lepsze oceny, prawda?

Osoby, które doświadczyły braku widocznych rezultatów korepetycji, często podchodzą sceptycznie do tego typu nauki. Tymczasem warto podkreślić, że korepetycje naprawdę pomagają w nauce – muszą być tylko odpowiednio przeprowadzone.

Kluczem do sukcesu okazuje się wybór właściwego korepetytora, który lepiej zrozumie potrzeby i oczekiwania ucznia. Pracując indywidualnie, będzie w stanie w odpowiedni sposób dobrać metody nauczania. Wówczas zyskujesz większą pewność, że pieniądze zainwestowane w naukę mogą przysłużyć się dobrym wynikom w szkole.

Jeśli chcesz doświadczyć autentycznych korzyści i zalet płynących z korepetycji, zadbaj o to, żeby wybrać właściwego nauczyciela. Gdy będzie on miał dobry kontakt z uczniem, wówczas masz już połowę sukcesu. Reszta przyjdzie sama, kiedy tylko indywidualne zajęcia rozkręcą się na dobre. Powodzenia!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama