Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 11:44
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

"Stary” szpital już przyjmuje chorych. Przeprowadzka zakończona!

Jeden z pacjentów powiedział, że to hotel pięciogwiazdkowy. Wszystko tam jest nowe i pachnące. W takich warunkach i pobyt w szpitalu – choć tego raczej nikt nie chce i nie lubi - jest przyjemniejszy.
"Stary” szpital już przyjmuje chorych. Przeprowadzka zakończona!
Autor: (z archiwum)

W ubiegłym tygodniu do wyremontowanego budynku starego szpitala przeniesiono rehabilitację, pulmonologię i oddział paliatywny. W tym tygodniu przeprowadzka czeka pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

- Rehabilitacja jest na parterze, pulmonologia zajmuje tymczasowo część pierwszego piętra i część drugiego, na pierwszym piętrze jest też oddział paliatywny, a na drugim ZOL - wylicza Mariusz Kowalczuk, dyrektor do spraw administracyjnych chełmskiego szpitala. I dodaje, że w niedalekiej przyszłości w budynku znajdzie się też całodobowy oddział rehabilitacji.

Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na każde piętro można dojechać windą. Pomieszczenia są klimatyzowane, a wszystkie sale chorych mają panele medyczne. To bardzo ważne, bo znacząco zwiększył się komfort obsługi pacjenta, przede wszystkim przez wygodny dostęp do energii elektrycznej i gazów medycznych. Z kolei w łazienkach zamontowano czujniki ruchu. Wystarczy machnąć ręką, by światło się zapaliło. Z kolei w każdej sali, na korytarzach i w WC są głośniki. Wszystkie sale są przestronne, ale najwięcej 4-osobowe. Są też izolatki.

- W imieniu dyrekcji naszego szpitala bardzo serdecznie dziękuję dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej, chełmskiej jednostki wojskowej i dyrekcji Zakładu Karnego w Chełmie oraz żołnierzom i skazanym za pomoc w przeprowadzce. Dzięki nim przebiegła ona bardzo sprawnie - chwali Kowalczuk.

Dyrektor zdradza, że wszystkie prace remontowo-budowlane, które realizowane są na terenie szpitala, mają skończyć się do połowy grudnia. A w przyszłym roku, być może, rozpocznie się rewitalizacja zabytkowego, przyszpitalnego parku.

Gmach starego szpitala wybudowany został 109 lat temu. Początkowo był siedzibą Guberni Chełmskiej. W latach 30. ubiegłego wieku utworzono w nim szpital psychiatryczny. Po wojnie przez wiele lat leczeni w nim byli pacjenci z całego powiatu. Kilkanaście lat temu szpital wyłączono z użytku. Pomysłów na jego zagospodarowanie było kilka, łącznie z wydzierżawieniem i sprzedażą. Na szczęście podjęta została decyzja o jego zatrzymaniu i remoncie. Dzięki temu chełmski szpital rozszerza swoją ofertę.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama