Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Chełm. Wybory rad osiedli zakończone. Kogo wybrali mieszkańcy? [WYKAZ]

Większość rad osiedli w Chełmie zostało już wybranych. Mieszkańcy muszą jeszcze raz spotkać się na osiedlach: XXX-lecia, Dyrekcja Górna i Cementowni, gdzie była zbyt niska frekwencja. Największa była na osiedlu Kościuszki, gdzie na zebranie przyszło aż 108 mieszkańców!
Chełm. Wybory rad osiedli zakończone. Kogo wybrali mieszkańcy? [WYKAZ]

Autor: Facebook D. Grabczuk

Większość osiedli w mieście ma już wybrane swoje rady i przewodniczących.  Do tej pory największą frekwencją może się pochwalić osiedle Kościuszki. Przyszło aż 108 mieszkańców. 

- Podczas ostatnich wyborów rad osiedli głosowali mieszkańcy osiedla XXX-lecia, Słoneczne i Kościuszki. Na zebraniu XXX-lecia pojawiło się tylko 5 osób, dlatego przewodniczący, jak i cała rada nie została wybrana. W przypadku osiedla Słoneczne zgromadziła się odpowiednia grupa osób. Przewodniczącą rady została Elżbieta Pendrak. Natomiast w radzie znajdzie się 16 członków. Jeśli chodzi o osiedle Kościuszki, przewodniczącą została pani Marta Twardowska-Król, natomiast cała rada będzie liczyć 19 osób - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

W radzie osiedla Słoneczne znaleźli się: Jerzy Daciukowski, Anna Frańczak, Urszula Gralewicz, Jerzy Graniczka, Ryszard Karczmarski, Dorota Kowalczuk, Katarzyna Kowalska, Ewa Kukla, Małgorzata Olejko, Dariusz Ostrowski, Monika Romaniuk, Leszek Senderski, Waldemar Skarbek, Elżbieta Stocka, Dariusz Śniadówka i Barbara Zalewska.

Czytaj także: Chełm. Dzielna Julka walczy z białaczką. Pomóżmy jej wygrać tę trudną bitwę

Rada osiedla Kościuszki ma następujących członków: Joanna Bielecka, Elżbieta Derkacz, Janina Jatczak, Wiktor Kasprzak, Agnieszka Kosa, Mariusz Kosa, Grzegorz Król, Janina Kudła, Agnieszka Lewandowska, Agnieszka Magdziarz-Orłowska, Ewa Moradewicz-Paszko, Marta Pietrzykowska, Andrzej Sokół, Renata Stańkowska, Andrzej Symoniuk, Klaudia Szyszkowska, Paweł Werema, Danuta Wojciechowska. 

W przypadku osiedli Zachód i Działki również udało się wybrać członków rady i przewodniczących.

- Podczas wyborów na osiedlu Zachód obecnych było 29 osób. Przewodniczącą rady została pani Katarzyna Rot, wybrano również 16 członków rady osiedla. W przypadku rady osiedla Działki na zebraniu było 42 mieszkańców, a przewodniczącym został pan Roland Kurczewicz, który był przewodniczącym w poprzedniej kadencji 2016-2020. Wybrano również 14 członków rady osiedla - informuje Zieliński.

Członkami rady os. Zachód zostali: Arkadiusz Adamiec, Maria Cieślak-Wybacz, Alina Gierun, Zdzisław Gierun, Krystian Gumienny, Ewa Hawryluk, Agnieszka Hnidec, Dorota Hnidec, Bożena Krajewska, Tadeusz Łańcucki, Monika Nawrocka, Mariusz Siatka, Jacek Werszler, Mariola Wnukowska, Łukasz Wnukowski, Sylwia Zaborek - Janczak.

Osiedle Działki reprezentują: Agnieszka Błaszczuk-Mech, Teresa Błaszczuk, Elżbieta Borys, Marek Kalisio, Tomasz Kazimierczak, Sylwia Kurczewicz, Ireneusz Kuryś, Katarzyna Langiewicz, Adrian Nowak, Małgorzata Podgórska, Radosław Rybak, Sławomir Szajner, Zofia Szarkowska i Mariusz Szpejda.

Wcześniej wybrane zostały też rady i przewodniczący osiedli Rejowiecka, Dyrekcja Dolna i Śródmieście. 

W pierwszym przypadku przewodniczącym została Paulina Przybylska. Wśród członków rady znaleźli się: Ilona Dembska, Barbara Farfos, Dariusz Grabczuk, Iwona Grabczuk, Andrzej Kosiniec, Anna Kosiniec, Tomasz Lenart, Bronisława Mrozowska, Elżbieta Oleszczuk, Elżbieta Paca, Kamil Przybylski, Stanisława Rząsowska, Wioletta Siądecka, Marian Tywoniuk, Mariusz Wieliczko i Piotr Zaborski.

Czytaj także: Chełmianka została drugą wicemiss Warszawy! Występuje też w serialach i teledyskach [ZDJĘCIA+WIDEO]

Rada Dyrekcji Dolnej liczy 16 członków: Emilia Andryszczuk, Regina Awtoniuk, Sebastian Bielecki, Wiesława Bronisz, Józef Dmuch, Maria Drygalewicz, Kinga Kilar, Piotr Kilar, Irena Machowicz, Mateusz Machowicz, Iwona Mękal, Edyta Rożek, Ryszard Sawicki, Piotr Szadziuk, Mariusz Śliwa i Wojciech Żołnacz. Przewodniczącym został Andrzej Stachniuk.

Ostatnim osiedlem, w którym udało się wybrać radę i przewodniczącego jest osiedle Śródmieście. Przewodniczącym został Łukasz Krzywicki, zaś członkami rady: Anna Ceglińska, Andrzej Dejnas vel Denek, Barbara Iwańska, Piotr Jabłoński, Marta Korona, Anna Korszla, Tomasz Kozłowski, Anna Krzywicka, Marek Krzywicki, Eliza Krzywicka – Socha, Zbigniew Mucha, Magdalena Paluch, Piotr Puźniak, Krzysztof Tomasik, Jakub Wątrobiński, Barbara Zajączkowska.

Pozostały jeszcze trzy osiedla, w których nie udało się wybrać rady i przewodniczącego ze względu na niską frekwencję. 

- Nowy termin wyborów przewodniczącego i członków rad osiedli: XXX-lecia, Dyrekcji Górnej i Cementowni nie został jeszcze ustalony - przekazał Damian Zieliński.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama