Chełmski Agros znów triumfuje! Padły kolejne rekordy

Dwa świetne starty mają za sobą zawodnicy Agrosu Chełm, którzy bili kolejne rekordy w Radomiu i Lublinie. Ich doskonała forma to dobry prognostyk na przyszłe zmagania.

W 76. Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Radomiu, chełmski Agros reprezentowali Remigiusz Zazula i Łukasz Bańka. Pierwszy z nich został Mistrzem Polski w biegu na 400 m, osiągając czas 46,68 sek.

- Ten wynik jest lepszy od minimalnego czasu, jaki jest wymagany na udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Kolumbii - mówi trener Damian Leszczyński. - Remik będzie tam reprezentował Polskę w biegu na 400 m, a także w sztafecie 4x400 m i miksie 4x400 m. Tym czasem ustanowił też nowy rekord życiowy, nowy rekord miasta, rekord województwa lubelskiego wśród juniorów, jak również zajął dziesiąte miejsce wśród juniorów w historii polskiej lekkoatletyki.

W Radomiu rewelacyjnie wypadł także Łukasz Bańka, który zdobył tytuł wicemistrza Polski w biegu na 400 m przez płotki czasem 52,78 sek. Ustanowił w ten sposób nowy rekord życiowy i nowy rekord miasta. Zajął też szóste miejsce w biegu na 110 m przez płotki, a w eliminacjach ustanowił życiówkę i rekord miasta czasem 14,49 sek. Pecha miała natomiast sztafeta 4x100 m, w której startowali: Adrian Kasietczuk, Remigiusz, Mateusz Krawczyk i Łukasz Bańka. Zajęli czwarte miejsce osiągając czas 43,21 sek., a do podium zabrakło im zaledwie 0,3 sek. Podczas turnieju zawodnicy Agrosu zdobyli w sumie 52,3 pkt wliczanych do Systemu Sportu Młodzieżowego. Przełożyło się na 16 miejsce w klasyfikacji klubowej i 10 w klasyfikacji medalowej.

Z kolei aż 9 medali chełmscy lekkoatleci przywieźli z Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Wśród juniorów złoto zdobyli Patrycja Mazurek (100 m przez płotki), Wiktoria Gajosz (200 m) i Miłosz Czerwonka (800 m), a brązowe Klaudia Osipiuk (200 m), Victoriia Strilets (400 m) i Kacper Tyrka (800 m). W kategorii młodzieżowców złoto dołożyła Daria Tokarieva (400 m), zaś dwa brązy Wiktoria Wrońska (100 m) i Daniela Havan (200 m). W Lublinie część zawodników chełmskiego Agrosu ustanowiła też nowe rekordy życiowe: Natalia Wójcik (100 m i 300 m), Natalia Kondraciuk (100 m i 200 m), Julia Kawałek (200 m), Wiktoria Wdowiak (200 m), Natalia Misiec (200 m), Jakub Gębicki (300 m), Norbert Tyrka (800 m), Jakub Orzędowski (110 m przez płotki) i Maja Krzywicka (pchnięcie kulą).