Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Znamy laureatów przeglądu hodowlanego koni w Żalinie-Kolonii

10 lipca odbył się IV Powiatowy Przegląd Koni Zimnokrwistych. To cykliczna impreza hodowców koni i wszystkich miłośników tych zwierząt.
Znamy laureatów przeglądu hodowlanego koni w Żalinie-Kolonii

Autor: Starostwo Powiatowe w Chełmie

Przegląd koni to wydarzenie, które z roku na rok skupia coraz większą rzeszę hodowców, rolników i pasjonatów sportów konnych. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli okazję do tego, by nie tylko podziwiać piękne zwierzęta, ale również zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w branży rolniczej oraz podziwiać dzieła ludowych twórców.  Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych - dzieci miały do dyspozycji tzw. dmuchańce, watę cukrową oraz inne atrakcje. 

Przedstawiamy fotorelację z tegorocznych pokazów oraz klasyfikację końcową. 

Konie oceniane były w trzech klasach: I - klacze roczne, II - ogiery roczne oraz III - klacze dwuletnie.

W grupie klaczy rocznych zwyciężyła HESTIA, należąca do Wojciecha Kociry. HESTIA zdobyła w sumie 41 pkt. Drugą lokatę i 40 pkt. zdobyła WIRKA WF, należąca do Władysława Faręsa. Trzecie miejsce zdobyła FIGA-EKW, która zdobyła 39,5 pkt. Pochodzi z hodowli Krzysztofa Wawrona.

W II klasie ogierów rocznych najlepszy okazał się FILOS, który zdobył 40 pkt. i pochodzi z hodowli Jana Sadłowskiego, a jego właścicielem jest Tomasz Lipiec. Nieco niżej sklasyfikowano EMIRA, który zdobył 39,5 pkt i pochodzi z hodowli Dariusza Ogórka. Trzecią lokatę zajął OMEN, który uzyskał we wszystkich konkurencjach 39 pkt. i pochodzi z hodowli Marcina Wawrona

W ostatniej, III klasie klaczy dwuletnich najlepsze miejsca zajęły następujące konie: I miejsce i 40,5 pkt. zdobyła RÓŹA, której hodowcą jest Krzysztof Mierzejewski, a właścicielem Kamil Dąbrowski. Drugą lokatę i 40 pkt. zdobyła GALA, która pochodzi z hodowli Janusza Mikutowicza, a której właścicielem jest Marcin Łontkowski. Trzecie miejsce i 39,5 pkt. przypadło w udziale MEGI, która pochodzi z hodowli Krzysztofa Urynowicza. Właścicielem MEGI jest Kamil Dąbrowski

Konie były oceniane w takich konkurencjach, jak typ, pokrój, nogi i kopyta, stęp, kłus oraz na podstawie ogólnego wrażenia, jakie wywoływały swoim wyglądem. 

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

wik 13.07.2022 10:50
Udana impreza bez pompy.Ludzie zainteresowani.Jest potrzebna i warta kontynuowania.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama