Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 08:25
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Gm. Dubienka. Płonął las w Lipnikach. Strażacy walczyli z ogniem 4 godziny [ZDJĘCIA]

W piątek (1 lipca) o godzinie 18.47 chełmscy strażacy dostali wezwanie do Lipnik, w gminie Dubienka, do ratowania płonącego lasu.
Gm. Dubienka. Płonął las w Lipnikach. Strażacy walczyli z ogniem 4 godziny [ZDJĘCIA]
Autor: st. asp. Krzysztof Kamiński

- Po przybyciu jednostek straży pożarnej na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ogień objął las na powierzchni około 1,5 ha – mówi bryg. Wojciech Chudoba, zastępca komendanta KM PSP w Chełmie.

Strażacy podczas gaszenia korzystali z pomp pływających, które pompowały wodę z pobliskiego zbiornika wodnego. Przelano nią całą powierzchnię pożaru, by nie zostawić tlącej się ściółki.

W akcji gaśniczej trwającej ponad cztery godziny brały udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 6 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej (z Dubienki, Białopola, Ostrowa, Skryhiczyna i Żmudzi) – razem 40 ratowników.


W niektórych rejonach Lubelszczyzny wprowadzono już najwyższy stopnień zagrożenia pożarowego. Jeszcze nie ma zakazu wchodzenia do lasów, ale musimy uważać: nie wjeżdżać samochodem, nie palić ognisk w niedozwolonych miejscach, nie wyrzucać niedopałków.

Czytaj także:Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama