Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:45
Reklama

Dni Włodawy. Otworzyli rynek, wieczorem koncert Cleo i Markowskiej [ZDJĘCIA]

W tym roku Dni Włodawy obchodzone są przez jeden dzień, ale bardzo intensywnie. Organizatorzy zapewnili mieszkańcom wiele atrakcji. Wieczorem przed publicznościa wystąpią: Cleo, Takatu i Patrycja Markowska.
Dni Włodawy. Otworzyli rynek, wieczorem koncert Cleo i Markowskiej [ZDJĘCIA]

Dni Włodawy rozpoczęły się o 10.30 mszą św. w kościele pw. św. Ludwika. Następnie w samo południe burmistrz Wiesław Muszyński dokonał oficjalnego otwarcia rynku po rewitalizacji. Można było też wysłuchać Kantaty o Włodawie w wykonaniu Chóru Ziemi Włodawskiej "Vlodaviensis", kwartetu smyczkowego "Ambitus", Kamila Turczyna i solistów: Alicji Karpiuk i Marcina Obuchowskiego.

Dla mieszkańców miasta i ich gości zagrają jeszcze lokalni artyści, m.in. Włodawska Orkiestra Dęta pod batutą Stanisława Chudziaka, "Swańki" z Wyryk, "Kresowianki" z Włodawy, zespół śpiewaczy "Wrzos" z Włodawy, a także grupa "Mołodyczki" z Szacka w Ukrainie z goscinnym udziałem "Przyjaciółek Mołodyczek" - zespołu działającego przy Włodawskim Domu Kultury. Występy lokalnych artystów zakończy koncert zespołu "Tomi Mat".

O godz. 18 na ustawionej w rynku scenie rozpocznie się koncert gwiazd wieczoru. Najpierw mogliśmy zobaczymy Cleo, potem zespół "Takatu", a kropkę nad i "postawi" Patrycja Markowska

Przez cały dzień dzieci można korzystać z dmuchańców, a dorośli odwiedzać stoiska z rękodziełem.

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama