Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:42
Reklama

Znów armageddon w kolejce do granicy. Kierowcy, omijajcie K12!

Przed przejściem granicznym w Dorohusku znów ustawiła się długa, ponad 35-kilometrowa kolejka. Sięga aż pod Stołpie. Wjazd do miasta jest w zasadzie zablokowany. Na miejscu zmuszona jest interweniować policja, która rekomenduje jadącym na Ukrainę kierowcom samochodów osobowych wybór przejść granicznych w Zosinie i Dołhobyczowie.
Znów armageddon w kolejce do granicy. Kierowcy, omijajcie K12!
Autor: nadesłane

Jak powiedziała nam kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, na trasie cały czas są obecni policjanci, którzy pilnują bezpieczeństwa i usprawniają ruch, by droga była przejezdna. Kierowcy kierowani są do miasta objazdem przez Nowosiółki i Staw.

- Dziś rano kolejka samochodów na wylocie z Chełma w kierunku Lublina sięgała aż do Janowa, a samochody cały czas dojeżdżały. Jeśli do tego po południu dojdą weekendowe powroty, to na wjeździe do miasta będzie tragedia - napisał do nas pan Dominik, który przesłał nam nagranie z długą kolejką.

Funkcjonariusze starają się zrobić wszystko, aby nie doszło do sparaliżowania ruchu na ulicach Chełma.  Właśnie po to utworzono tzw. strefę buforową. Pojazdy oczekujące w kolejce zatrzymywane są przed granicą miasta i przepuszczane wtedy, kiedy pojawi się miejsce z drugiej strony.

Służby apelują do kierowców, aby korzystali z alternatywnych tras przejazdu, omijając krajową dwunastkę.

Nie lepiej jest też bliżej Dorohuska. Tam doszło już wczoraj do całkowitego zablokowania drogi. Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że w razie nagłego zdarzenia nie dojedzie do nich karetka pogotowia.

Kolejka jest duża, ponieważ na wyjazd z Polski przez Dorohusk kierowcy aut osobowych czekają ponad 25 godzin, a ciężarowych – 18. 

- Pisanie co tydzień o kolejce niczego nie zmieni. Trzeba zapytać wojewodę, kiedy zacznie działać w zakresie poprawy bezpieczeństwa drogowego i sanitarnego na drodze dojazdowej do przejścia - sugeruje pani Jolanta.

Jak dowiedzieliśmy się w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie, zwiększona liczba aut osobowych przekraczających granicę ma związek z zapowiedziami strony ukraińskiej o przywróceniu z końcem czerwca cła, akcyzy oraz podatku VAT na samochody importowane do Ukrainy, 

Nasi czytelnicy na fanpage'u Super Tygodnia na bieżąco informują o sytuacji na krajowej dwunastce i trasie w kierunku przejścia. Chełmscy policjanci rekomendują jadącym na Ukrainę kierowcom samochodów osobowych wybór przejść granicznych w Zosinie i Dołhobyczowie.

Mówi starszy sierżant Angelika Głąb-Kunysz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie:

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama