Chełmianka z Pucharem Polski LZPN. Biało-zieloni pewnie ograli Gryfa i wznieśli trofeum

Drużyna Gryfa Gminy Zamość nie zdołała sprostać Chełmiance w przed chwilą zakończonym mecz w Zawadzie, którego stawką był Puchar Polski na poziomie wojewódzkim. Chociaż gospodarze bronili się dzielnie i zawzięcie, biało-zieloni dominowali od samego początku spotkania, narzucając swój styl gry.

Od pierwszej minuty widać było determinację w obu składach, bo gra toczyła się bardzo dynamicznie. Piłkarze z Zamościa nacierali na bramkę Chełmianki, ale biało-zieloni nie pozostawali im dłużni, wychodząc z kontrami. Gol wisiał w powietrzu i jako pierwszy dla drużyny z Chełma strzelił go w 13 min. Grzegorz Bonin, który technicznie z narożnika pola karnego. Piłka ominęła bramkarza, odbiła się od słupka i wylądowała w siatce rywali.

Na dłuższą chwilę gra przeniosła się na połowę Gryfa, ale później gorącej zrobiło się po stronie gości. Zawodnicy zespołu z Zamościa mieli kilka okazji, jednak nie udało im ich się wykorzystać, a bramkarz Chełmianki doskonale wyczuwał ruchy atakujących. Biało-zieloni wyszli z własnej połowy i zaczęli szukać okazji na zwiększenie przewagi. Niemal do samej przerwy Gryf radził sobie z presją, choć wydawało się, że nie może znaleźć sposobu na przejęcie inicjatywy i rozpracowanie przeciwników. W 40 min piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy. Przez ostatnie minuty Chełmianka miała jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej nie udało się wykorzystać przed gwizdkiem sędziego.

Od początku drugiej połowy podopieczni Tomasza Złomańczuka wywierali presję i kontynuowali szturm na pole karne i bramkę gospodarzy. I już w 57 min. wynik na 2:0 podwyższył Dawid Skoczylas, wykorzystując nieporozumienie między obrońcą i bramkarzem Gryfa. W 61 min. żółtką kartką został z kolei ukarany Ezana Kashay, jednak nie osłabiło to w żadnym stopniu morale Chełmianki.

Chwilę grozy przeżyli w 76 min., kiedy jeden z zawodników gospodarzy znalazł się blisko ich pola karnego, a kolejny nie trafił w siatkę po przejęciu podania. W 83 min. żółtką kartką został jeszcze ukarany zdobywca gola Dawid Skoczylas. Zawodnicy Gryfa za wszelkę cenę starali się wyprowadzać grę na połowę swoich rywali, ale nie udało im się to na zbyt długo. Ostatnie minuty spotkania były naprawdę dynamiczne i nerwowe. Wynik spotkania już się jednak nie zmienił, a Chełmianka wywalczyła zwycięstwo.

Skład Chełmianki: Ciołek, Duda, Mazurek, Budzyński, Wiatrak, Skoczylas, Piekarski, Wójcik, Czułowski, Bonin, Myśliwiecki. Rezerwowi: Długosz, Kanarek, Giletycz, Wołos, Kashay, Bednara, Dziubiński.