Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:17
Reklama

Chełmianka z Pucharem Polski LZPN. Biało-zieloni pewnie ograli Gryfa i wznieśli trofeum

Drużyna Gryfa Gminy Zamość nie zdołała sprostać Chełmiance w przed chwilą zakończonym mecz w Zawadzie, którego stawką był Puchar Polski na poziomie wojewódzkim. Chociaż gospodarze bronili się dzielnie i zawzięcie, biało-zieloni dominowali od samego początku spotkania, narzucając swój styl gry.
Chełmianka z Pucharem Polski LZPN. Biało-zieloni pewnie ograli Gryfa i wznieśli trofeum
Autor: https://www.youtube.com/watch?v=i36B88goQZc

Od pierwszej minuty widać było determinację w obu składach, bo gra toczyła się bardzo dynamicznie. Piłkarze z Zamościa nacierali na bramkę Chełmianki, ale biało-zieloni nie pozostawali im dłużni, wychodząc z kontrami. Gol wisiał w powietrzu i jako pierwszy dla drużyny z Chełma strzelił go w 13 min. Grzegorz Bonin, który technicznie z narożnika pola karnego. Piłka ominęła bramkarza, odbiła się od słupka i wylądowała w siatce rywali.

Na dłuższą chwilę gra przeniosła się na połowę Gryfa, ale później gorącej zrobiło się po stronie gości. Zawodnicy zespołu z Zamościa mieli kilka okazji, jednak nie udało im ich się wykorzystać, a bramkarz Chełmianki doskonale wyczuwał ruchy atakujących. Biało-zieloni wyszli z własnej połowy i zaczęli szukać okazji na zwiększenie przewagi. Niemal do samej przerwy Gryf radził sobie z presją, choć wydawało się, że nie może znaleźć sposobu na przejęcie inicjatywy i rozpracowanie przeciwników. W 40 min piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy. Przez ostatnie minuty Chełmianka miała jeszcze kilka sytuacji, ale żadnej nie udało się wykorzystać przed gwizdkiem sędziego.

Od początku drugiej połowy podopieczni Tomasza Złomańczuka wywierali presję i kontynuowali szturm na pole karne i bramkę gospodarzy. I już w 57 min. wynik na 2:0 podwyższył Dawid Skoczylas, wykorzystując nieporozumienie między obrońcą i bramkarzem Gryfa. W 61 min. żółtką kartką został z kolei ukarany Ezana Kashay, jednak nie osłabiło to w żadnym stopniu morale Chełmianki.

Chwilę grozy przeżyli w 76 min., kiedy jeden z zawodników gospodarzy znalazł się blisko ich pola karnego, a kolejny nie trafił w siatkę po przejęciu podania. W 83 min. żółtką kartką został jeszcze ukarany zdobywca gola Dawid Skoczylas. Zawodnicy Gryfa za wszelkę cenę starali się wyprowadzać grę na połowę swoich rywali, ale nie udało im się to na zbyt długo. Ostatnie minuty spotkania były naprawdę dynamiczne i nerwowe. Wynik spotkania już się jednak nie zmienił, a Chełmianka wywalczyła zwycięstwo.

Skład Chełmianki: Ciołek, Duda, Mazurek, Budzyński, Wiatrak, Skoczylas, Piekarski, Wójcik, Czułowski, Bonin, Myśliwiecki. Rezerwowi: Długosz, Kanarek, Giletycz, Wołos, Kashay, Bednara, Dziubiński.

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama