Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Puchar dla Chełmianki!

Dominacja na murawie i seria celnych strzałów na 7:0 zapewniła zwycięstwo Chełmiance podczas finału Pucharu Polski na szczeblu rejonowym. Biało-zieloni na wyjeździe mierzyli się ze Spartą Rejowiec Fabryczny. Bezbramkowa pierwsza połowa spotkania nie zwiastowała tego, co działo się w drugiej części meczu.
Puchar dla Chełmianki!

Przed przerwą obie strony wydawały się sprawdzać możliwości swoich rywali, ale w większości gra toczyła się na połowie Sparty. Mimo naporu Chełmianki, podopiecznym Bartosza Bodysa udało się skutecznie bronić swojej bramki. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze byli blisko celnego trafienia po rzucie rożnym, ale nie udało im się wykorzystać sytuacji.

Pogrom nadszedł po przerwie, kiedy worek z bramkami otworzył Paweł Myśliwiecki, który strzelił gola w 50 min. Na kolejne celne punkty dla biało-zielonych nie trzeba było długo czekać. Dwa kolejne gole zaserwował Ezana Kashay, najpierw w 54, a potem w 56 min. Sparcie udało się na chwilę przejąć kontrolę, dostać w pole karne gości i zaatakować. Na ich nieszczęście piłka odbiła się od słupka, po czym biało-zieloni kontynuowali natarcie. W 59 minucie celnym strzałem popisał się Adrian Dziubiński, dzięki czemu Chełmianka prowadziła już 4:0. I choć mogło się wydawać, że był to już koniec szturmu na bramkę Sparty, 77 minuta przyniosła następnego gola, którego strzelił Patryk Czułowski. W 83 minucie trafienie dołożył ponownie Adrian Dziubiński, a autorem siódmej bramki w 88 minucie był Krystian Wójcik.

- Mecz był ciężki, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy nie mogliśmy strzelić gola. Nasi rywale dużo biegali i trudno było zdobyć wolną przestrzeń. Ale zmiany w składzie podczas przerwy i konsultacje z zawodnikami odniosły skutki. Przyspieszyliśmy tempo i zaczęły padać bramki - podsumował Tomasz Złomańczuk, trener Chełmianki. - Cieszymy się, zależało nam na wygranej i się udało, dzięki czemu dalej gramy w Pucharze Polski.

Etap wojewódzki biało-zieloni rozegrają na wyjeździe 1 czerwca. Ich rywalami będzie drużyna Podlasie II Biała Podlaska.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama