Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:03
Reklama

Jak robić wirtualne eventy?

Ostatnie miesiące pokazały, że wydarzenia wirtualne i hybrydowe – w tym konferencje i webinary – stały się standardem w naszym życiu. Uczestnictwo w zdalnych eventach ma wiele plusów w stosunku do tradycyjnych spotkań. Nie trzeba martwić się tym, że impreza odbywa się w innym mieście czy tracić czasu na dojazdy – aby wziąć udział w spotkaniu, wystarczy komputer, smartfon lub tablet z dostępem do Internetu. Wirtualne eventy to też sporo korzyści dla gospodarzy. Realizacja przedsięwzięcia wiąże się z mniejszymi kosztami, a jednocześnie daje możliwość dotarcia do większej liczby odbiorców. Co należy zrobić i o czym warto pamiętać, aby event przynosił wymierne, długotrwałe korzyści? Dziś podzielimy się najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi organizacji wirtualnych wydarzeń.
Jak robić wirtualne eventy?
Uczestnictwo w zdalnych eventach ma wiele plusów w stosunku do tradycyjnych spotkań

 

Przepis na dobry event, czyli od czego zacząć organizację wirtualnego wydarzenia


 

Kluczem do udanego eventu jest dobra organizacja i starannie opracowany plan działania. Punktem wyjścia do realizacji każdego przedsięwzięcia jest odpowiedni dobór tematyki oraz ustalenie, do kogo chcemy skierować nasz przekaz. Określenie grupy docelowej wydarzenia pozwoli na lepsze zrozumienie wymagań i potrzeb odbiorców. Bardzo istotny jest również budżet – niezależnie od tego, czy planujemy imprezę dla kilkuset osób, czy kameralne spotkanie zespołowe, musimy znać widełki finansowe. To właśnie sumiennie opracowany kosztorys pokaże nam, na ile dokładnie możemy sobie „pozwolić”. Przygotowanie dobrego eventu wymaga skoordynowania wielu procesów spójnych z założoną koncepcją. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza dla kogoś, kto nie do końca się na tym zna. Całościową obsługę eventu w formule online lub hybrydowej możemy powierzyć wyspecjalizowanej w tym firmie, np. https://cma.pl/. To naprawdę cenna pomoc przy realizacji wydarzeń zdalnych, które przecież są naprawdę sporym przedsięwzięciem. Warto wspomnieć, że firma CMA AV oferuje również wynajem najwyższej jakości nagłośnienia eventowego (więcej w zakładce: https://cma.pl/naglosnienie/), a także wsparcie w zakresie dopasowania rozwiązań do konkretnych realizacji.


 

Platforma do organizacji eventów online – podstawa, o której nie można zapomnieć


 

Gdy już obliczymy budżet i naszkicujemy scenariusz eventu, pora przejść do kwestii technicznych. Przy wydarzeniach takich jak konferencja online, webinar czy prezentacja na żywo najważniejsze jest odpowiednio dobrane otoczenie komunikacyjne. Wideokonferencje i transmisje online to typy spotkań, które w ostatnim czasie szczególnie zyskały na popularności. Ich realizacja jest możliwa dzięki zaawansowanym technologicznie platformom do wydarzeń online. Eventy obsługiwane w ramach platformy dają poczucie bycia w jednej, wspólnej przestrzeni. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi wydarzenia zdalne zyskują zupełnie inny wymiar: przestają być tylko transmisją zarejestrowanego materiału, lecz stają się miejscem spotkań, wymiany wiedzy i doświadczeń. Platformy do wydarzeń online oferują ogromne możliwości interakcji z użytkownikiem. Oprócz tego, że obraz i dźwięk można udostępniać na żywo w obie strony, uczestnicy mogą współpracować i swobodnie włączać się w dyskusję w czasie rzeczywistym.


 

Wydarzenia wirtualne – sala konferencyjna, własne biuro, a może studio?


 

Eventy w formule wirtualnej są doskonałą szansą na dotarcie do szerokiego grona widzów. Spotkanie na odległość można zorganizować właściwie wszędzie: w sali konferencyjnej, w biurze, a nawet we własnym mieszkaniu. Aby zwiększyć efekt profesjonalizmu, warto rozważyć wynajęcie dedykowanego studia do wydarzeń zdalnych. Mamy wówczas dostęp do pełnego zaplecza technicznego: kamer, mikrofonów, nagłośnienia i oświetlenia studyjnego, scenografii multimedialnej, efektów specjalnych czy ekranów LED. Zastosowanie tak nowoczesnych rozwiązań sprawi, że przekaz będzie miał innowacyjną, unikatową formę. Przygotowanie eventu online wymaga kreatywnego podejścia. Takie spotkania mają duży potencjał na sukces – grunt to perfekcyjna organizacja. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama