Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:46
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm. Wiemy, ile będzie kosztowała przejażdżka rowerem miejskim

Dobiegają końca prace związane z realizacją programu "rower miejski". Zajmuje się tym firma NextBike, która podobne systemy wprowadziła także w innych miastach np. we Wrocławiu. Wykonawca przygotował już stacje, w których  zostaną ustawione rowery. Zaprezentował też jednoślady oraz przeprowadził szkolenie z obsługi i użytkowania systemu.
Chełm. Wiemy, ile będzie kosztowała przejażdżka rowerem miejskim

- Cieszy mnie to, że taki system w mieście zostanie uruchomiony. To alternatywa dla tych, którzy nie mają rowerów albo chcą się przemieścić z miejsca na miejsce - mówi pani Magda. - Czy dużo osób będzie z tego korzystać? To zależny od  tego, ile takie wypożyczenie będzie kosztować.

Wiadomo już, ile zapłacimy za taką przyjemność. Opłata tzw. inicjalna - 10 zł, rezerwacja roweru do 15 minut - 1 zł, opłata za każde 30 minut wynajmu - do 300 minut - 1,5 zł. Cennik został już wywieszony na stacjach.

Foto: Urząd Miasta Chełm

System miejskich rowerów jest realizowany wspólnie z gminą Chełm i gminą Kamień. Przypomnijmy, że jest to jeden z punktów programu „Budowy niskoemisyjnego systemu transportu w Chełmskim Obszarze Funkcjonalnym”. Współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kosztuje blisko 1,5 miliona złotych. 

Do dyspozycji mieszkańców będzie 170 rowerów i 10 rezerwowych. Będą to rowery cargo, tandemy, z fotelikami dziecięcymi i koszykami.

Na terenie miasta ma być zlokalizowanych 14 punktów z rowerami miejskimi. Dodatkowo dwa punkty będą w gminie Chełm i jeden w gminie Kamień.

Tak wygląda wykaz wszystkich stacji roweru miejskiego: ul. Lubelska (McDonalds), ul. Lubelska (Park wodny), Aleja Armii Krajowej (park miejski), Aleja Armii Krajowej (Busy), ul. Wirskiego (łącznik z ul. Lwowską), Aleja 3 Maja, ul. Wojsławicka, ul. Hrubieszowska, ul. Wołyńska, Plac Dworcowy, 1 Pułku Szwoleżerów, Plac Tysiąclecia Państwa Polskiego, Plac Gdański, ul. Lwowska (deptak), gmina Chełm (Zalew Żółtańce i Janów), gmina Kamień (ul. Diamentowa).

System ma być uruchomiony do końca czerwca - tak przynajmniej deklarują urzędnicy.

Czytaj także:

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama