Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

"630. rocznica urodzin miasta Chełm". Wystawa w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Już od jutra w Chełmskiej Bibliotece Publicznej (ul. Partyzantów 40) można będzie obejrzeć wystawę z okazji 630. urodzin miasta Chełm. Ekspozycja będzie zawierała 12 plansz. Zapraszamy!

Od 7 czerwca (wtorek) w małej galerii Chełmskiej Biblioteki Publicznej w Chełmie, podczas godzin pracy biblioteki, dla wszystkich chętnych zostanie udostępniona wystawa "630. rocznica urodzin miasta Chełm". Na 12 planszach zobaczyć będzie można:

  • fragment wykazu przywilejów miejskich (spłonęły w domu Landwójta Józefa Boguchwalskiego w 1791 r.)
  • odpis lokacyjnego dokumentu miasta Chełm (został wystawiony w 1425 r.)
  • odpis lokacyjnego dokumentu miasta Chełm z 1787 r.
  • plan miasta z 1823 r.
  • plan rozbudowy miasta z 1787 r.
  • orientacyjny plan miasta z 1933 r.
  • plan miasta z 1884 r.
  • plan Dzielnicy Gubernialnej (1914)
  • herb ziemi chełmskiej
  • rys. St. Eliasza Radzikowskiego.

Poza tym w skład wystawy wchodzą symbole miasta i stare pocztówki.

Zapraszamy na wystawę!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AleksandraTreść komentarza: U nas tak jest pierwszenstwo pracy mają mieszkancy zamieszukjacy naszą gmine. Gdzies jest inaczej?! :)Data dodania komentarza: 29.04.2026, 23:06Źródło komentarza: Powiat chełmski. Miliony dla przedszkolaków. Samorząd województwa inwestuje w najmłodszychAutor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilię
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama