Superkołowrotek. Intensywny maj dla wędkarzy

Zeszły miesiąc upłynął wędkarzom z naszego regionu pod znakiem zawodów. Organizowane były zarówno w powiecie chełmskim, krasnostawskim, jak i włodawskim.

29 maja rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Dubienka. Zawodnicy spotkali się przy słupie granicznym nr 951 na Bugu i walczyli w konkurencjach spinningu oraz gruntowej metody połowu. Nikomu nie udało się złapać wymiarowego drapieżnika, tym samym konkurencja spiningowa pozostała nierozstrzygnięta. Organizatorzy postanowili więc rozlosować przygotowane nagrody. Z kolei w drugiej kategorii pierwsze miejsce zajął Tomasz Sieniawski (złowił też największą rybę), drugie Eugeniusz Krzos, a trzecie Andrzej Salewski.

Tego samego dnia odbyło się I Spławikowe Grand Prix Okręgu Chełmskiego na zbiorniku Niwa I w Sawinie. Indywidualnie najlepszy był Konrad Szyszkowski (4475 g), drugie miejsce zajął Michał Skiba (4210 g), a trzecie Andrzej Sołtys (3570 g). Drużynowo natomiast zwyciężyła drużyna Moczykija (8014 g), przed Wodnikiem (6695 g), a podium zamknęli wędkarze z Włodawy (5860 g). Największą rybę, leszcza o wadze 300 g, złowił Adam Żukowski z Koła Moczykij.

W maju dwie imprezy wędkarskie rozegrało też Koło Łopiennik. Zawody feederowe na Wieprzu w Stężycy wygrał Łukasz Pawlas (2840 g), za nim był Henryk Sysa (940 g), a trzecie miejsce zajął Adam Dańko (890 g). Największą rybę, leszcza o wadze 1,6 kg, złowił Łukasz Pawlas. W tym samym miejscu odbyły się też zmagania towarzyskie, w których również zwyciężył Łukasz Pawlas (1890 g), wyprzedzając Adama Dańko (430 g).

Koło Wojskowe z Włodawy w zeszłym miesiącu rozegrało natomiast VI edycję turnieju "Byczek Glinek", która - o czym mówi już nazwa - odbyła się Jeziorze Glinki. Wygrał Paweł Grzesiak (5180 g), drugi był Krystian Suchocki (4950 g), a trzeci Jarosław Urbański (4870 g). Z kolei zawodach spinningowych Koła Urszulin na zbiorniku Wytyczno miejsca na podium zajęli kolejno: Waldemar Michalski (5630 g), Grzegorz Arciszewski (3460 g) i Cezary Przystupa (2400 g).