Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama baner reklamowy

Chełm. Plaża na deptaku - czy to się uda? [SONDA]

Na rewitalizację deptaka przy ulicy Lwowskiej w Chełmie oraz Parku Międzyosiedlowego miasto dostało ponad 14 mln zł. Na deptaku w planach jest m.in. sezonowa plaża czy fontanna.
Chełm. Plaża na deptaku - czy to się uda? [SONDA]

Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu możliwa będzie m.in. rewitalizacja deptaka przy ul. Lwowskiej. W ramach tego projektu ma być uporządkowany już istniejący drzewostan (nowe nasadzenia) oraz pielęgnacja drzew.

- W planach jest również nadanie nowych funkcji temu miejscu, czyli m.in. utworzenie takiej sezonowej plaży z leżakami, czy tez utworzenie fontanny. wprowadzone zostaną również punkty świetlne w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom, które jednocześnie będą służyć wyeksponowaniu wybranych elementów zagospodarowania, np. podświetleniu siedzisk, drzew czy też zieleni - przekazał Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Na razie nie ma dokumentacji projektowej, ponieważ przetarg będzie ogłoszony w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wykonawca, który zostanie wyłoniony będzie musiał najpierw przygotować dokumentację. Następnie przystąpi do prac budowlanych.

 

Czytaj także: Chełm. Są pieniądze na remont młyna Michalenki. Wiemy, co będzie się w nim znajdować

 

Jak zapatrują się na to mieszkańcy Chełma? Zapytaliśmy ich o to.

- Uważam, że plaża to jest bardzo fajna sprawa. Osoby w moim wieku tez bardzo chętnie skorzystają.

- Myślę, że to jest fajny pomysł. Lepsze na pewno niż stragany, które i tak zajmują dużo miejsca. Będzie miejsce do jakiegoś tam odpoczynku. Coś nowego.

- To jest beznadziejny pomysł. Bo tutaj dużo jest ławek, ludzie starsi siedzą, sprzedają różną odzież. Także leżakowanie to jest beznadziejne.- Myślę, że to jest dobry pomysł. Miejsce takiego relaksu na deptaku bardzo się przyda ludziom. To jest świetny pomysł.

- Według mnie, to jest świetny pomysł. Taki relaks bardzo się przyda ludziom.

 

sonda-plaza.mp3

 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

miki 05.06.2022 20:51
głupi pomysł - są inne lokalizacje i potrzeby

jaga 05.06.2022 18:28
LWOWSKA kojarzy się z ryneczkiem ,więc wolałabym by tak pozostało ale ten ryneczek mógłby lepiej wyglądać .

Edyta 04.06.2022 14:20
Super pomysł

Glen Klołs 04.06.2022 00:54
No jest to jednak dziwaczny pomysł. Ponoć w parku międzyosiedlowym w związku z rewitalizacją planowany jest zbiornik retencyjny. Tam chyba taka plaża czy jakieś leżakowisko byłoby bardziej naturalnym obiektem.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: profesor mniodekTreść komentarza: więcej "kasi" w mętnej wodzie i zostanie tylko osoba grenlandzkaData dodania komentarza: 20.01.2026, 17:55Źródło komentarza: Czy słowo "stryj" to dziś relikt? Udowadniamy, że w Lubelskiem wciąż go używamyAutor komentarza: MLTreść komentarza: A w kontrolę obiektywną nie wierzę, papier wszystko przyjmie. Skoro tyle osób na własne oczy widziało nieciekawą sytuację, nawet zamarzniętą wodę w miskach czy psy luzem biegające w mrozie, to oznacza, że coś złego się dzieje. A tekst, że psy są do uśpienia przez Pana administratora tonjuż szczyt wszystkiego. Zero empatii... czy taka osoba powinna prowadzić schronisko? Pomijam już to, że prawie w całej Polsce jest problem.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 16:23Źródło komentarza: W chełmskim schronisku stare schorowane psy mają czekać na śmierć na mrozie? [FILM]Autor komentarza: MLTreść komentarza: Może trzeba zaprosić Dodę, bo widzę tylko znane osoby mogą coś zdziałać, może wtedy rzeczywiście nastąpi rozliczenie wszystkich, w tym Miasta.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 16:18Źródło komentarza: W chełmskim schronisku stare schorowane psy mają czekać na śmierć na mrozie? [FILM]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tacy mądrzy jak ja istnieją w społeczeństwie. I tacy inni jak ty też istnieją. Szkoda tylko, że tych innych jest tak wielu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 15:41Źródło komentarza: Czy bociany w Krasnymstawie mają mniej pracy? Demografia 2025Autor komentarza: superTreść komentarza: Uhonorować tfurcę najsłynniejszej dziury w Polsce!Data dodania komentarza: 20.01.2026, 15:32Źródło komentarza: Rusza nabór kandydatów do tytułu Chełmianina Roku 2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama