Andrzej Michniewicz jest nauczycielem wychowana fizycznego. Wiele razy publicznie sprzeciwiał się pandemicznym obostrzeniom wprowadzanym przez rząd. W 2021 r. był jednym z liderów marszu koronasceptyków.
- Jesteśmy tu po to, żeby zaprotestować przeciwko ograniczeniom, nakazom i zakazom, trzeba to powiedzieć: bezprawnym. Które zostały nam narzucone - przemawiał na marszu w Lublinie. Porównywał też lekarzy do doktora Mengele oraz oskarżał media o manipulację.
Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie, w której Michniewicz pracuje, stanowczo odcięła się od poglądów swojego nauczyciela. Za swoją postawę wuefista został ukarany naganą. Chodziło o to, że chociaż został objęty kwarantanną, przyszedł jednak do szkoły. Chciał, żeby dyrekcja wydała mu taką decyzję na piśmie.
Czytaj także: Chełm. Plaża na deptaku - czy to się uda? [SONDA]
Teraz wuefista ponownie został ukarany. I to dużo poważniej. Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli zdecydowała o zwolnieniu mężczyzny z pracy. O co poszło? Nie prowadził zajęć zdalnych i wpisywał frekwencję, nie sprawdzając obecności na lekcjach. Uznał, że zdalny wuef nie ma sensu i radził rodzicom, żeby zabrali dzieci na spacer.
„Obwiniony w czasie rozprawy przyznał się, że postąpił tak, jak zarzucił mu rzecznik dyscyplinarny, lecz nie ma poczucia winy. Nie okazał również skruchy. W czasie składania wyjaśnień stwierdził, że nie prowadził zajęć lekcyjnych za pomocą platformy Teams w czasie nauki zdalnej nie tylko w wymienionych we wniosku rzecznika dniach” - tak swoją decyzję uzasadniła przewodnicząca komisji Joanna Brzozowska-Samolej.
Michniewicz ma zamiar odwołać się od tej decyzji.
To nie jedyna „pandemiczna sprawa”, którą zajmowała się ostatnio wspomniana komisja. Dwa tygodnie temu naganą ukarała Małgorzatę Chodkowską, bibliotekarkę z jednej ze szkół, która w szkole nie nosiła maseczki.
Czytaj także:








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)



![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze