Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:24
Reklama

Krasnystaw. Poboczem po fast fooda. Będzie chodnik do McDonald'sa 

Po otwarciu restauracji zwiększył się ruch pieszych na ul. Okrzei. Pojawił się jednak problem. Ludzie muszą chodzić tam poboczem ruchliwej drogi, a potem wejść na rondo. Powiat deklaruje budowę brakującej części chodnika, ale bezpiecznego dojścia brakuje również do samego lokalu.
Krasnystaw. Poboczem po fast fooda. Będzie chodnik do McDonald'sa 
Zarząd powiatu postanowił wyrazić zgodę na przygotowanie dokumentacji na budowę brakującej części chodnika na ul. Okrzei, ale tylko do granicy działki prywatnego właściciela
Autor: fot. Ardom

Na problem zwróciliśmy uwagę w poprzednim wydaniu Super Tygodnia w artykule „Poboczem po fast fooda”. Zrobił to również jeden z radnych na sesji rady miasta. Zastępca burmistrza Krzysztof Sugalski odpowiedział nam, że interpelacja została przekazana do starostwa, bo ulica Okrzei jest drogą powiatową.

Jak się okazuje, jeszcze przed otwarciem restauracji 12 maja, problem dostrzegli również krasnostawscy policjanci.

- 26 kwietnia zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie z pismem o konieczności budowy chodnika i przejść dla pieszych w tamtym rejonie - informuje kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

W miniony piątek otrzymaliśmy ze starostwa komunikat w tej sprawie. W celu rozwiązania problemów zwiększonego ruchu pieszych, zarząd powiatu postanowił wyrazić zgodę na przygotowanie dokumentacji na budowę brakującej części chodnika na odcinku około 60 metrów.

- Chodzi o odcinek od przejścia dla pieszych do granicy prywatnej działki właściciela drogi dojazdowej do McDonald’sa. Aby chodnik nie był donikąd, na początku czerwca odbędzie się spotkanie z właścicielem nieruchomości w celu przedstawienia mu konieczności wykonania ciągów pieszych do restauracji - mówi Marek Klus, dyrektor ZDP w Krasnymstawie.

Obecnie właściciel działki przebywa na urlopie. Przekazał nam, że zakres inwestycji został wykonany zgodnie z pozwoleniem na budowę. Zapewnił też, że kwestia budowy dodatkowego chodnika do restauracji zostanie poruszona na wspomnianym spotkaniu. 

Czytaj także:


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama