Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:08
Reklama

Kolarska walka o podium

Kilkudziesięciu zawodników mierzyło się ze sobą i z własnymi ograniczeniami podczas Roztoczańsko-Poleskiego Ultramaratonu Rowerowego, który wystartował spod Chełmskiego Parku Wodnego 14 maja. Kolarze pokonywali dwa dystanse – 250 km i 500 km – biegnące przez malownicze tereny województwa lubelskiego. Wyścig organizowany przez Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych był jednocześnie eliminacją do ultramaratonu Bałtyk – Bieszczady liczącego ponad 1000 km.
Kolarska walka o podium

Trasa licząca 200 km biegła przez m.in. Skierbieszów, Zamość, Zwierzyniec, a także miejscowości powiatu krasnostawskiego i gminy Chełm. Najtrudniejszy odcinkiem z licznymi podjazdami było pierwsze 60 km. Pierwszy na mecie przy Chełmskim Parku Wodnym zameldował się Stanisław Próchniak z czasem 6 godz. 10 min 54 sek. Kiedy on kończył wyścig, ścigający go Kamil Żmuda znajdował się dopiero w okolicach Krasnegostawu. Ten dotarł na metę jako drugi po 6 godz. 57 min 4 sek., a trzecie miejsce podium przypadło Krzysztofowi Dajkowi, którego czas to 6 godz. 57 min 40 sek. Na dystansie 200 km ścigały się ze sobą również panie. Najszybciej wśród nich, bo po 7 godz. 56 min 48 sek., przed Chełmski Park Wodny dotarła Katarzyna Ludynia (20 open), druga była Monika Kanclerz z czasem 8 godz. 37 min 39 sek. (36 open), a trzecia Katarzyna Błaszczak, której wynik to 8 godz. 40 min 39 sek. (37 open).

Trasę liczącą 500 km wyznaczono natomiast praktycznie wzdłuż granic województwa lubelskiego, m.in. przez okolice Zamościa, Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Kraśnik, Kazimierz Dolny, Puławy, Lubartów i Włodawę. Najcięższe było pierwsze 100 km, a na całej długości zlokalizowano sześć punktów kontrolnych. Pierwszy na metę dotarł Marcin Celiński z czasem 17 godz. 34 min 59 sek., a drugi Peter Pienkowski – 17 godz. 41 min 58 sek. Obaj byli solistami, czyli kolarzami jadącymi bez wsparcia innych zawodników. Trzecie miejsce podium przypadło Sławomirowi Mazurowi, którego wynik to 18 godz. 40 min 51 sek.

- Uczestnicy mówili, że wyścig był trudny i bardziej hardkorowy niż Piękny Wschód, który odbył się dwa tygodnie wcześniej – podsumowuje Artur Juszczak, organizator Ultramaratonu. - Chwalili krajobrazy na trasie, a także profesjonalną obsługę w punktach kontrolnych. Mamy więc motywację do tego, aby rozwijać naszą imprezę w przyszłości, szczególnie, że kolejnych pomysłów nam nie brakuje.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama