Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strzeżcie sztandaru jak źrenicy oka [ZDJĘCIA+WIDEO]

Tak zaszczytne zadanie otrzymali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszubach z okazji 70-lecia działalności. Zgodnie z rotą ślubowania, druhowie przyrzekli nie splamić honoru nadanego jednostce sztandaru.
Strzeżcie sztandaru jak źrenicy oka [ZDJĘCIA+WIDEO]
Dekoracja sztandaru OSP Kaszuby

Uroczystość była połączona z gminnymi obchodami Dnia Strażaka. Sztandar został poświęcony podczas nabożeństwa w wierzbickiej kaplicy. Następnie orszak z pocztami sztandarowymi przemaszerował na plac przy Wiejskim Domu Kultury w Równiankach.

- Jubileusz planowaliśmy pierwotnie na rok 2020. Z powodu pandemii musieliśmy odłożyć świętowanie aż do dzisiaj. Obecnie jednostka liczy sobie dokładnie 72 lata i skupia 28 członków zwyczajnych i 6 druhów honorowych. Siedem osób może poszczycić się ponad 40-letnim stażem w ochotniczych strażach pożarnych - mówi Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik i naczelnik OSP w Kaszubach.

Jednostka nie jest włączona do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Działalność druhów opiera się głównie na wspieraniu innych jednostek i społeczności lokalnej.

 

 

Odznaki za wysługę lat otrzymali: Marian Mróz, Jerzy Kowalczyk, Łukasz Zielonka, Grzegorz Mróz, Wojciech Szewczyk, Ireneusz Czwórnóg i Paweł Kucharczyk. Dodatkowo nowy sztandar został odznaczony Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Jubileuszowi miało towarzyszyć poświęcenie garażu OSP, który przylega do Wiejskiego Domu Kultury w Równiankach. Uroczystość ta odbędzie się jednak w innym terminie.

- Można powiedzieć, że ten garaż będzie dla nas całym królestwem i substytutem strażnicy. Po przebudowie kilka lat temu naszej remizy na wiejski dom kultury zabrakło miejsca dla straży na sprzęt i zaplecze techniczne - dodaje Kucharczyk.

Czytaj także: Wypych odchodzi do Rudnika. Sekretarz zostanie kierownikiem

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama