Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:50
Reklama

Donos po zawodach strzeleckich. Wójt i strażacy zapewniają, że zarzuty są bezpodstawne

"Podczas zawodów strzeleckich napoje wyskokowe były rozdawane nastolatkom wprost z gminnego samochodu" - donos takiej treści trafił do naszej redakcji. Postanowiliśmy sprawdzić, ile jest w nim prawdy.
Donos po zawodach strzeleckich. Wójt i strażacy zapewniają, że zarzuty są bezpodstawne
Zdjęcie z zawodów strażackich
Autor: Fot. GCK Żmudź

Według jednego z naszych Czytelników, do niepojącej sytuacji miało dojść 3 maja w miejscowości Puszcza, gdzie odbywał się gminny turniej strzelecki drużyn OSP o Puchar Wójta Gminy Żmudź. Jak twierdzi - po piwo mógł sięgnąć każdy nieletni, który zgłosił się w odpowiednie miejsce, czyli... do gminnego samochodu. 

- Zdecydowanie zaprzeczam tym doniesieniom. Po pierwsze - były to zawody dla osób dorosłych i na pewno żaden alkohol nie był dostępny dla nieletnich. Po drugie - po części oficjalnej strażacy świętowali we własnym gronie i na to już nie mogliśmy mieć i nie mieliśmy żadnego wpływu - tłumaczy wójt Edyta Niezgoda.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również komendanta OSP w Żmudzi Zbigniewa Narolskiego: - To prawda, że w zawodach uczestniczyły jedynie osoby dorosłe. Poza tym organizator zawodów nie dopuściłby do tego, by po broń sięgały osoby pod wpływem alkoholu. Po zawodach strażacy rozjechali się na dalsze świętowanie do różnych miejsc i na to my też nie mieliśmy już wpływu.

Co ciekawe, komendant ma pewne podejrzenia co do autora anonimu, ale nie chce rzucać bezpodstawnych oskarżeń.

W turnieju uczestniczyło 7 drużyn z jednostek OSP z terenu gminy tj.: Dryszczów, Klesztów, Leszczany, Pobołowice, Wołkowiany, Żmudź oraz drużyna kobiet z OSP w Żmudzi.

Czytaj także: Rozbój na 14-latce. 31-latek groził cegłówką


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama