Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:37
Reklama

Donos po zawodach strzeleckich. Wójt i strażacy zapewniają, że zarzuty są bezpodstawne

"Podczas zawodów strzeleckich napoje wyskokowe były rozdawane nastolatkom wprost z gminnego samochodu" - donos takiej treści trafił do naszej redakcji. Postanowiliśmy sprawdzić, ile jest w nim prawdy.
Donos po zawodach strzeleckich. Wójt i strażacy zapewniają, że zarzuty są bezpodstawne
Zdjęcie z zawodów strażackich
Autor: Fot. GCK Żmudź

Według jednego z naszych Czytelników, do niepojącej sytuacji miało dojść 3 maja w miejscowości Puszcza, gdzie odbywał się gminny turniej strzelecki drużyn OSP o Puchar Wójta Gminy Żmudź. Jak twierdzi - po piwo mógł sięgnąć każdy nieletni, który zgłosił się w odpowiednie miejsce, czyli... do gminnego samochodu. 

- Zdecydowanie zaprzeczam tym doniesieniom. Po pierwsze - były to zawody dla osób dorosłych i na pewno żaden alkohol nie był dostępny dla nieletnich. Po drugie - po części oficjalnej strażacy świętowali we własnym gronie i na to już nie mogliśmy mieć i nie mieliśmy żadnego wpływu - tłumaczy wójt Edyta Niezgoda.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również komendanta OSP w Żmudzi Zbigniewa Narolskiego: - To prawda, że w zawodach uczestniczyły jedynie osoby dorosłe. Poza tym organizator zawodów nie dopuściłby do tego, by po broń sięgały osoby pod wpływem alkoholu. Po zawodach strażacy rozjechali się na dalsze świętowanie do różnych miejsc i na to my też nie mieliśmy już wpływu.

Co ciekawe, komendant ma pewne podejrzenia co do autora anonimu, ale nie chce rzucać bezpodstawnych oskarżeń.

W turnieju uczestniczyło 7 drużyn z jednostek OSP z terenu gminy tj.: Dryszczów, Klesztów, Leszczany, Pobołowice, Wołkowiany, Żmudź oraz drużyna kobiet z OSP w Żmudzi.

Czytaj także: Rozbój na 14-latce. 31-latek groził cegłówką


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama