Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:42
Reklama

Gm. Żmudź: Rozbój na 14-latce. 31-latek groził cegłówką

31-letni mieszkaniec gminy Żmudź okazał się sprawcą kradzieży rozbójniczej. Napadł na ulicy na 14-letnią dziewczynę, wyrwał jej rower i zagroził, że uderzy ją cegłówką. Potem wsiadł na jednoślad, mimo że ma zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych, i odjechał.
Gm. Żmudź: Rozbój na 14-latce. 31-latek groził cegłówką
Autor: Pixabay

Do zdarzenia doszło w sobtę (7 maja). Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał tego dnia zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie gminy Żmudź.

- Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzona 14-latka stała na ulicy w towarzystwie koleżanek. W pewnej chwili podszedł do nich nieznany mężczyzna i zabrał stojący nieopodal należący do niej rower. Gdy chciała odebrać swoją własność, zagroził jej pobiciem przy użyciu cegły. Następnie odjechał skradzionym jednośladem – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec tej gminy. Mundurowi odzyskali też skradziony rower.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenie pojazdów niemechanicznych, do którego się nie stosował. Odpowie też za uszkodzenie ciała 52-latka, z którym na początki kwietnia imprezował i pił alkohol.

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny.

Czytaj także: Poranna kraksa na prostej drodze. Dostawczaka zatrzymał przepust


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama