Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Żmudź: Rozbój na 14-latce. 31-latek groził cegłówką

31-letni mieszkaniec gminy Żmudź okazał się sprawcą kradzieży rozbójniczej. Napadł na ulicy na 14-letnią dziewczynę, wyrwał jej rower i zagroził, że uderzy ją cegłówką. Potem wsiadł na jednoślad, mimo że ma zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych, i odjechał.
Gm. Żmudź: Rozbój na 14-latce. 31-latek groził cegłówką
Autor: Pixabay

Do zdarzenia doszło w sobtę (7 maja). Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał tego dnia zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło na terenie gminy Żmudź.

- Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzona 14-latka stała na ulicy w towarzystwie koleżanek. W pewnej chwili podszedł do nich nieznany mężczyzna i zabrał stojący nieopodal należący do niej rower. Gdy chciała odebrać swoją własność, zagroził jej pobiciem przy użyciu cegły. Następnie odjechał skradzionym jednośladem – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jeszcze tego samego dnia wieczorem policjanci z komisariatu w Żmudzi zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec tej gminy. Mundurowi odzyskali też skradziony rower.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenie pojazdów niemechanicznych, do którego się nie stosował. Odpowie też za uszkodzenie ciała 52-latka, z którym na początki kwietnia imprezował i pił alkohol.

Sąd Rejonowy w Chełmie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już karany za podobne czyny.

Czytaj także: Poranna kraksa na prostej drodze. Dostawczaka zatrzymał przepust


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama