Agros z rekordami!

Pierwszy mityng kontrolny w Lublinie okazał się świetnym otwarciem sezonu dla zawodników chełmskiego Agrosu. Ze stolicy naszego województwa wrócili z bardzo dobrymi wynikami, bijąc przy tym nowe rekordy życiowe i rekordy miasta.

Najlepiej ze wszystkich startujących zaprezentował się Remigiusz Zazula, który w biegu na dystansie 300 m wygrał z kadrowiczami reprezentacji Polski. Uzyskując rewelacyjny wynik 33,91 sek., ustanowił jednocześnie nowy rekord Chełma i osiągnął czwarty rezultat w kraju w kategorii open oraz pierwszy wśród juniorów. Nowy rekord miasta w biegu na 150 m ustanowił też Łukasz Bańka, przekraczając metę po 16,59 sek. Jest to również czwarty wynik w Polsce w kategorii juniorów. Bańka startował także na dystansie 300 m, gdzie zajął czwarte miejsce i ustanowił rekord życiowy czasem 35,59 sek. Nowy rekord życiowy, a zarazem drugi wynik w kraju wśród juniorek młodszych w biegu na 300 m zanotowała z kolei Wiktoria Gajosz, która uzyskała czas 39,84 s. Tym samym pokonała brązową medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików.

- Ten start i wyniki pokazują, że nasi zawodnicy są doskonale przygotowani do nowego sezonu - dodaje Damian Leszczyński, trener Agrosu. - Mamy nadzieję, że tak wysoką dyspozycję naszych biegaczy uda się utrzymać, ponieważ przed nami kolejne zawody, a te rozpoczynają się na przełomie maja i czerwca.