Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kaplonosy Kolonia. Przykre skutki zderzenia z łosiem. Co z kierowcą?

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej w Kaplonosach. Osobówka zderzyła się z łosiem. Zwierzę przeżyło.
Kaplonosy Kolonia. Przykre skutki zderzenia z łosiem. Co z kierowcą?
Autor: Fot. KPP we Włodawie

W sobotę (14 maja) rano kierującemu volvo 44-letniemu włodawianinowi przed pojazd nagle wybiegł łoś. Zwierzę po zderzeniu z samochodem uciekło do lasu. Kierowca został zabrany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Skończyło się na zbitej przedniej szybie i wgniecionym dachu auta..

- Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności, jadąc droga, która prowadzi przez tereny leśne lub odsłonięte pola. Często w tych miejscach można spotkać migrujące dzikie zwierzęta, które mogą gwałtownie wbiec na jezdnię i doprowadzić do zdarzenia drogowego – ostrzega sierżant sztabowa Elwira Tadyniewicz, rzeczniczka prasowa KPP we Włodawie.

 

Kilka ważnych zasad, które należy stosować, aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem:

  • podróżując drogami leśnymi, szczególną ostrożność należy zachować o zmierzchu i o świcie, kiedy zwierzyna jest najbardziej aktywna;

  • musimy bacznie obserwować pobocza drogi;

  • trzeba pamiętać, że zwierzęta oślepione światłami reflektorów, nie uciekają, tylko najczęściej stają w bezruchu, wtedy musimy użyć klaksonu;

  • należy uważać, kiedy na drodze pojawi się jedno zwierzę, bo za nim mogą podążać inni członkowie stada;

  • należy zwracać uwagę na znaki i poruszać się z prędkością, która pozwoli na bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się na drodze zagrożenia.

Jeśli dojdzie do zderzenia z dziką zwierzyną, przede wszystkim trzeba zabezpieczyć miejsce, włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy. Następnie musimy wezwać policję i poinformować o miejscu i okolicznościach zdarzenia. Pamiętajmy, aby nie zbliżać się do zwierzęcia, bo może być agresywne i nas zaatakować.

Czytaj też: Łosie wygrały internety. Ponad milion odbiorców na Facebooku


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama