Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 19:39
Reklama

Krasnystaw: Podejrzewany o potrącenie rowerzysty zatrzymany. Pojazd z wypadku znaleziony na posesji brata

Kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzewanego o spowodowanie śmierci pieszego w Zakręciu. Podobno jechał z towarem do Izbicy, gdy miał potrącić idącego skrajem drogi 66-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze.
Krasnystaw: Podejrzewany o potrącenie rowerzysty zatrzymany. Pojazd z wypadku znaleziony na posesji brata
Autor: Fot. KWP Lublin

Do zdarzenia doszło 5 maja br. na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Zakręcie. Z ustaleń policjantów wynika, iż przed godz. 3 prowadzącego rower mężczyznę potrącił samochód dostawczy. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Niestety życia 66-latka nie udało się uratować.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Podczas czynności ujawniono elementy pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także zapis z kamer monitoringu, który wskazywał, iż sprawca poruszał się samochodem marki Renault Master.

- Poszukiwaniem sprawcy wypadku zajęli się krasnostawscy kryminalni. Na naszej stronie publikowaliśmy także zdjęcia z wizerunkiem sprawcy i pojazdu. Na podstawie ustaleń operacyjnych wytypowali i wczoraj zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Pojazd, którym prawdopodobnie spowodował wypadek, został ujawniony na posesji jego brata - informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dzisiaj z 29-latkiem zaplanowane są dalsze czynności procesowe. Mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

News aktualizowany...

 

Czytaj także: Zwłoki wędkarza nad Wieprzem


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama