Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Krasnystaw: Podejrzewany o potrącenie rowerzysty zatrzymany. Pojazd z wypadku znaleziony na posesji brata

Kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzewanego o spowodowanie śmierci pieszego w Zakręciu. Podobno jechał z towarem do Izbicy, gdy miał potrącić idącego skrajem drogi 66-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze.
Krasnystaw: Podejrzewany o potrącenie rowerzysty zatrzymany. Pojazd z wypadku znaleziony na posesji brata
Autor: Fot. KWP Lublin

Do zdarzenia doszło 5 maja br. na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Zakręcie. Z ustaleń policjantów wynika, iż przed godz. 3 prowadzącego rower mężczyznę potrącił samochód dostawczy. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Niestety życia 66-latka nie udało się uratować.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Podczas czynności ujawniono elementy pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także zapis z kamer monitoringu, który wskazywał, iż sprawca poruszał się samochodem marki Renault Master.

- Poszukiwaniem sprawcy wypadku zajęli się krasnostawscy kryminalni. Na naszej stronie publikowaliśmy także zdjęcia z wizerunkiem sprawcy i pojazdu. Na podstawie ustaleń operacyjnych wytypowali i wczoraj zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o spowodowanie wypadku. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Pojazd, którym prawdopodobnie spowodował wypadek, został ujawniony na posesji jego brata - informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Dzisiaj z 29-latkiem zaplanowane są dalsze czynności procesowe. Mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie. Zgodnie z kodeksem karnym, za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

News aktualizowany...

 

Czytaj także: Zwłoki wędkarza nad Wieprzem


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama