Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wiele razy ratował życie ludziom. Teraz Brutus prosi o pomoc człowieka

Brutusowi grozi amputacja łapy. To pies-ratownik, który nie raz ratował ludzkie życie. Wiele wskazuje na to, że został brutalnie pobity przez człowieka.
Wiele razy ratował życie ludziom. Teraz Brutus prosi o pomoc człowieka
Brutus
Autor: Facebook

Na liczniku jest już 8,4 tys. złotych, ale do osiągnięcia celu jeszcze sporo brakuje. Ten wyznacza kwota 15 tys. zł. To koszt uratowania łapy psa.

Ale po kolei... Brutus to owczarek niemiecki, który wiele razy ratował ludzkie życie, kiedy pracował z Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej z Jastrzębia Zdroju. Teraz opiekuje się nim pani Magdalena i to ona właśnie założyła zbiórkę pieniędzy na popularnym portalu pomocowym.

– Jakiś czas temu ktoś wypuścił nasze pieski, którym stała się ogromna krzywda! Ebra (jeden z poszkodowanych psów – red.) już się wyleczyła, ale z Brutusem jest bardzo źle. Staramy się, jak możemy, uratować mu łapkę, która jest w fatalnym stanie i grozi mu amputacja – relacjonuje pani Magdalena.

Przyznaje, że koszty leczenia przewyższają jej możliwości finansowe i dlatego prosi o pomoc. Brutus w najbliższym czasie przejdzie elektrodiagnostykę, która wykaże, czy nerw promieniowy jest przerwany. Jeśli tak, to czeka go amputacja łapy.

– Bardzo go kocham i błagam, pomóżcie mu, żeby mógł cieszyć się życiem – dodaje właścicielka psa.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, że Brutus jest zasłużonym ratownikiem, to specjalne oświadczenie wydała GPR Jastrzębie JS1325 Ratownictwo Podziemne.

„Pies rasy owczarek niemiecki o imieniu Brutus, którego właścicielem i opiekunem jest członek Stowarzyszenia p. Alan Szyda wraz z małżonką Magdaleną, jest przeszkolony do prac w poszukiwaniach ratowniczych pod ziemią w zakładach górniczych i bierze udział w akcjach ratunkowych na terenie kraju za zgodą kierowników akcji ratowniczych zakładów górniczych jako członek GPR Jastrzębie JS1325 Ratownictwo Podziemne” – czytamy.

Ratownicy potwierdzają także, że nie do końca znane są okoliczności, w jakich owczarek ucierpiał, ale są podejrzenia, że został brutalnie pobity przez człowieka. Sprawę wyjaśnia policja.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama