Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa: Chirurdzy znowu operują pacjentów

Po miesiącach negocjacji dyrekcji włodawskiego szpitala udało się dojść do porozumienia z chirurgami. Zamieniony na internę oddział chirurgiczny wznowił działalność. Pierwsi wymagający operacji pacjenci trafili już pod opiekę specjalistów.
Włodawa: Chirurdzy znowu operują pacjentów

- To dobra wiadomość. Mam nadzieję, że oddział będzie funkcjonował normalnie, bo pacjenci nie powinni szukać pomocy w szpitalach oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Dziadka czeka operacja dłoni. Zrobiliśmy rozeznanie, dziadek może zostać zoperowany w Chełmie albo w Lublinie, ale skoro chirurgia we Włodawie już pracuje, to może jednak zdecydujemy się na zabieg bliżej domu - powiedziała nam pani Anna, włodawianka. - Mam nadzieję, że kłopoty na chirurgii udało się zażegnać na dobre - dodała.

Oddział chirurgii z pododdziałem ortopedii wznowił działalność tuż przed świętami, 16 kwietnia. - Na oddziale pracuje zespół lekarzy, którzy wcześniej opiekowali się pacjentami, na zasadach umów i ustaleń z ubiegłego roku - informuje dyrektor włodawskiego SPZOZ Teresa Szpilewicz.

Przypominamy, że pod koniec 2021 r. chirurdzy pracujący na oddziale zażądali podwyżki - 150 złotych za godzinę dyżuru. Dyrekcja chciała dać 120 złotych. - Wymagania finansowe lekarzy są zbyt wygórowane. Szpitala nie stać na takie podwyżki. Mam nadzieję, że chirurdzy to zrozumieją. Jestem dobrej myśli - powiedział nam wtedy starosta włodawski Andrzej Romańczuk.

Negocjacje trwały ponad trzy miesiące. W tym czasie chirurgię zamieniono w internę, na której leczeni byli tzw. pacjenci niecovidowi, nie tylko z Włodawy, ale też z powiatów sąsiadujących.

Po zamknięciu chirurgii w Internecie zawrzało. "Co z przysięgą, którą składają lekarze, to chyba do czegoś zobowiązuje (...)", "Ten szpital ma tylko dobrze podpisaną umowę z zakładem pogrzebowym", "Najważniejszym zadaniem szpitali jest leczenie pacjentów. Placówka z Włodawy nie mieści się w tej definicji" - komentowali internauci z Włodawy i okolic.

Stronom - na szczęście - udało się dojść do porozumienia. Dziś sytuacja wraca do normy. - Obecnie na oddziale chirurgicznym przebywa dziewięciu pacjentów - mówi Teresa Szpilewicz.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama