Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Włodawa: Z dymem poszło pół miliona, pomóżmy pogorzelcom

Na pół miliona złotych wycenili straty poniesione w pożarze właściciele "Małej Sycylii" w Okunince nad jez. Białym. Drewniany lokal gastronomiczny należący do polsko-włoskiego małżeństwa spłonął doszczętnie.
Gm. Włodawa: Z dymem poszło pół miliona, pomóżmy pogorzelcom
Autor: Fot. PSP Włodawa

Wewnątrz przechowywane było wyposażenie restauracji oraz kosztowne maszyny do wyrobu lodów i pizzy. Rodzina (małżeństwo wychowuje dwójkę dzieci) straciła dobytek życia i jedyne źródło utrzymania. Ogień strawił też część elewacji i dachu budynku mieszkalnego przylegającego do restauracji.

Mieszkańcy Włodawy i okolic miasta postanowili pomóc pogorzelcom i uruchomili internetową zbiórkę. Tym bardziej, że lokal i jego gospodarze szybko zyskali sympatię mieszkańców okolicy i turystów.

- W ubiegłe wakacje zamówiliśmy tam z chłopakiem pizzę i dwie kawy. Na miejscu okazało się, że nie mamy przy sobie gotówki. Właściciele dosłownie wcisnęli nam zamówienie, życzyli smacznego i powiedzieli, że możemy zapłacić kiedyś "przy okazji". W dzisiejszych czasach to niespotykane - powiedziała nam pani Monika z Włodawy. - Uregulowaliśmy należność tego samego dnia. Przemili, bardzo serdeczni ludzie - dodała.

"Justyna i Giovanni na wszystko zapracowali swoją ciężką pracą. (...) wszyscy, którzy choć trochę ich znają wiedzą, że sami nie mieliby śmiałości prosić o pomoc, choć niejednokrotnie ofiarowali ją innym. Dlatego uruchamiamy zbiórkę" - argumentują organizatorzy przedsięwzięcia. W ciągu kilku pierwszych dni udało się uzbierać ponad 17 tys. złotych.

Jeśli chcecie wesprzeć małżeństwo przedsiębiorców, wystarczy wejść na stronę zrzutka.pl i wpisać: Pomoc pogorzelcom z Okuninki - "Mała Sycylia" (Jezioro Białe)

Pożar w ich lokalu wybuchł 2 stycznia. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad siedem godzin. Na miejscu pracowało 45 ratowników, także strażaków-ochotników z Włodawy, Hańska, Okuninki, Orchówka i Różanki.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Czytaj także: Siostra naszych braci mniejszych w Włodawy

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama