Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 15:08
Reklama Reklama firmy Pomix

Włodawa: Szpital znów leczy covidowców

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie znowu został tzw. szpitalem II poziomu. Decyzję podjął wojewoda lubelski. To dlatego, że chorych na Covid-19 przybywa.
Włodawa: Szpital znów leczy covidowców

- Jeśli chodzi o bezwzględną liczbę zachorowań, a także wskaźnik zakażeń, Lubelszczyzna przoduje. Ten wskaźnik wynosi u nas 47,4 na 100 tysięcy mieszkańców. To bardzo wysoka dynamika wzrostu infekcji - powiedział na konferencji prasowej wojewoda  Lech Sprawka.

Wojewoda polecił placówce "kompleksową realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19". To oznacza, że szpital musi zapewnić pacjentom zainfekowanym koronawirusem odpowiednią ilość miejsc. Chodzi o 23 łóżka covidowe, w tym jedno respiratorowe oraz trzy łóżka obserwacyjne.

Do tej pory mieszkańcy Włodawy i powiatu włodawskiego, którzy otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, a wymagali hospitalizacji, trafiali m.in. do szpitala w Chełmie, albo innych placówek w regionie. Problem w tym, że większość pęka w szwach. - Chorych przybywa bardzo szybko. Musieliśmy zwiększyć liczbę łóżek. Pacjenci covidowi leżą już na czterech oddziałach - powiedział nam w ubiegłym tygodniu Lech Litwin, z-ca dyrektora chełmskiego szpitala.

Szpital we Włodawie też szybko zapełnia się pacjentami z koronawirusem. Tuż przed weekendem w placówce leczonych było 16 osób.

- Zapewniamy im łóżka na oddziale interny. Większość chorych to osoby niezaszczepione - poinformowała Teresa Szpilewicz, dyrektor włodawskiego SP ZOZ. - Ponadto musimy zapewnić leczenie pacjentów na innych oddziałach - dodaje.

Łatwo więc nie jest, tym bardziej że szpital boryka się problemami kadrowymi. Zatrudnia 75 lekarzy oraz 145 pielęgniarek. To obsada na poziomie minimalnym w stosunku do obowiązujących przepisów.

Mieszkańcy Włodawy i okolic za bardzo nie boją się koronawirusa.

- Od dawna słyszymy o czwartej fali, ale pandemia chyba nam już spowszedniała. Mało kto nosi maseczki. Uważamy, ale paniki nie ma - usłyszeliśmy od przechodniów na ul. Piłsudskiego.

O przestrzeganie zasada reżimu sanitarnego - konsekwentnie na swoim vlogu - apeluje burmistrz miasta Wiesław Muszyński. 

- Zachorowań jest coraz więcej. W powiecie włodawskim nie ma ich jeszcze aż tak dużo, ale sytuacja może się zmienić. Zachowujmy dystans, zasłaniajmy nos i usta w budynkach użyteczności publicznej, dezynfekujmy ręce. Tyle możemy zrobić.

Czytaj również: Uwaga na oszustwa na "czerwoną pinezkę"

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama