Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:27
Reklama

Chełm: Czujny sąsiad to skarb

Przez kilka nocy w jednym z mieszkań w bloku wył pies. Sąsiedzi byli pewni, że zwierzak został w domu sam. Prośby do różnych instytucji o sprawdzenie lokalu na nic się zdały. Po naszej interwencji sprawą zainteresował się dzielnicowy.
Chełm: Czujny sąsiad to skarb

Do redakcji zadzwoniła mieszkanka bloku przy ul. Połanieckiej, twierdząc, że jej sąsiedzi wyjechali kilka dni temu i zostawili w mieszkaniu psa. Kobieta próbowała zainteresować sprawą służby mundurowe, ale odsyłano ją od jednej instytucji do drugiej. Postanowiła więc zwrócić się o pomoc do redakcji.

- Tyle mówi się o tym, żeby sąsiedzi byli czujni, żeby interesowali się tym, co dzieje się wokół, a jak potrzebna jest jakaś pomoc, to każdy ma w nosie - tłumaczy nasza rozmówczyni. - A przecież sytuacje bywają różne. Pies od kilku dni wyje nocami, najwyraźniej tęskni za właścicielami. Nikt go nie karmi i nie wyprowadza, przecież to zwierzę musi się strasznie męczyć.

Jak tłumaczyła nasza rozmówczyni, mieszkanie było wynajmowane przez rodzinę z dzieckiem. Gdyby byli w domu, na pewno nikt by nie próbował interweniować.

- Pukaliśmy z sąsiadami, ale nikt nie otwierał. W dzień pies poszczekiwał od czasu do czasu, w nocy widocznie czuł się samotny i po prostu wył. To chyba najlepszy dowód na to, że był sam - tłumaczy nasza rozmówczyni.

Gdy w sprawę zaangażował się dzielnicowy, potoczyła się już szybko. Policja ustaliła właściciela mieszkania i ten pojawił się na miejscu. Podobno tłumaczył, że rodzina po prostu późno wraca do domu, ale nigdzie nie wyjechała.

Teraz czytane: Kluby sportowe wystawione do wiatru

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
hylko 13.10.2021 10:28
Jak rodzina "późno wraca do domu", to nie powinna trzymać w bloku psa. Ani myślenia o zwierzęciu ani o sąsiadach.

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama