Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:36
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Włodawa: Wycieńczonych uchodźców przywieziono na SOR

Choć wszystkie działania w strefie objętej stanem wyjątkowym obwarowane są tajemnicą i nikt nie udziela odpowiedzi na nasze pytania, wiemy że czterech wycieńczonych uchodźców trafiło w ubiegłym tygodniu na włodawski szpitalny oddział ratunkowy. Udzielono im tam pomocy medycznej, a potem zabrali ich funkcjonariusze Straży Granicznej.
Włodawa: Wycieńczonych uchodźców przywieziono na SOR

Wprowadzenie stanu wyjątkowego podzieliło mieszkańców przygranicznych miejscowości. Jedni psioczą, że od tego momentu ich życie stało się bardziej uciążliwe, z kolei inni cieszą się z większej obecności służb mundurowych, uważają, że dzięki temu w regionie jest bezpieczniej.

- A co, jeśli niektórym uchodźcom uda się przedrzeć do naszych miejscowości? Nie wiadomo, jak się zachowają i do czego będą zdolni. Niektóre wsie zamieszkują głównie starsze osoby, często samotne. One są najbardziej narażone. Powody do obaw zawsze są, tym bardziej, że co chwilę słychać kolejne nowe plotki o uchodźcach. Kilku trafiło ponoć do naszego szpitala – mówi jeden z mieszkańców Włodawy.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, we wtorek na szpitalny oddział ratunkowy włodawskiej lecznicy trafił jeden uchodźca, który był mocno wyczerpany. Wzmocniono go kroplówką. Kiedy cudzoziemiec poczuł się lepiej, podobno funkcjonariusze Straży Granicznej odwieźli go do jednego z ośrodków dla cudzoziemców. W ubiegłym tygodniu do szpitala przewieziono jeszcze trzy kolejne osoby z granicy.

- Jeśli tych uchodźców będzie coraz więcej, szpital będzie miał spory problem, bo pomocy trzeba udzielić, a jak to później rozliczyć? W naszym regionie przybywa chorych na Covid-19. Skąd wiadomo, czy ci uchodźcy są zdrowi i nie roznoszą zarazy? - zastanawia się nasz rozmówca.

Służby mundurowe nie informują o tym, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej. Nikt nie chciał również potwierdzić informacji o uchodźcach, którzy trafili do włodawskiego szpitala.

Czytaj również: 12 milionów w spadku to oszustwo

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama