Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:23
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: 12 milionów dolarów w spadku

Pewnie zwariowałaby ze szczęścia, gdyby uwierzyła w informację, jaką dostała w emailu. - Domyśliłam się jednak, że skontaktował się ze mną jakiś naciągacz, a ten cały spadek to oszustwo. Dlatego postanowiłam przestrzec innych – mówi pani Anna.
Chełm: 12 milionów dolarów w spadku

Mężczyzna, który napisał emaila, zapewniał ją, że ofiaruje jej swoją przyjaźń i wierzy, że przyjmie go z dobrym sercem. Przedstawił się jako urzędnik bankowy w Commerce International Merchant Bank Bangkok Thailand (CIMB).

„Obywatel twojego kraju, nieżyjący już Gentian W..., który zajmował się złotem tutaj, w Bangkoku, miał w zarządzie mojego banku w dniu 26 kwietnia 2009 r. stały depozyt o wartości 12 500 000,00 USD (dwanaście milionów pięćset tysięcy dolarów amerykańskich). Niestety, pan Gentian był wśród martwych ofiar choroby koronowej (COVID-19). Zmarł 17 marca 2020 r. w podróży służbowej w Berlinie Niemcy. Pan Gentian nie wspomniał o żadnym z najbliższych krewnych/spadkobierców i nie znaleziono żadnego krewnego, kiedy otwierano konto, nie był też żonaty i nie miał dzieci” - brzmiała wiadomość.

- A ponieważ, jak twierdził, zarządzał jego kontem, zasugerował mi, że jestem jedyną spadkobierczynią, bo mam to samo nazwisko. „Moja siedziba banku zwolni ci konto, a my podzielimy się równymi pieniędzmi. Proszę o natychmiastowy kontakt za pośrednictwem mojego osobistego adresu email”. Tak mnie przekonywał - opowiada pani Anna.

Kusząca propozycja, ale dla kogoś, kto wierzy w takie bajki. I choć trudno to sobie wyobrazić, ale tacy też są wśród nas. Głośno o tym w Internecie. Prawnicy natomiast ostrzegają wszystkich przed oszustami, którzy oferują rzekomy spadek po krewnym za granicą! Za pomocą Internetu oszuści mogą wyszukiwać ofiary w na całym świecie. Zwykle po nawiązaniu kontaktu wymagają od nas najpierw uiszczenia opłaty na prywatny rachunek bankowy bez odpowiedniej dokumentacji.

Jeśli kwota spadku jest horrendalnie duża, to już pierwszy znak ostrzegawczy i najprawdopodobniej oszustwo. Jeśli jednak uważamy, że tak duży spadek jest możliwy, sprawdźmy, czy któryś z naszych krewnych lub znajomych mieszkał w kraju, o którym mowa w wiadomości.

Teraz czytane: Młodzi jeżdżą bez maseczek

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama