Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Krasnystaw: Mało chętnych na szczepienia w szkołach

Uczniowie i rodzice nie tryskają entuzjazmem w sprawie szczepień młodzieży przeciw Covid-19. Zainteresowanie nimi w miejskich i powiatowych szkołach jest znikome.
Krasnystaw: Mało chętnych na szczepienia w szkołach

Ministerstwo edukacji oferuje możliwość przeprowadzenia szczepień w szkołach. Jeśli pojawi się wystarczająca liczba chętnych uczniów i ich rodziców, podawanie preparatów mogłoby odbywać się w zainteresowanych placówkach.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie udział w szczepieniach zadeklarowało 11 uczniów powyżej 12. roku życia oraz jeden rodzic.

- U nas chęć wyraziło troje uczniów, dwoje rodziców, jeden nauczyciel i trzech pracowników administracji i obsługi. Nie możemy nikogo zmuszać do szczepienia, a nawet pytać o przyczyny braku takiej deklaracji - mówi Alicja Kasprzak-Żeżuła, dyrektorka PSP nr 4 w Krasnymstawie.

W krasnostawskiej Piątce nikt się nie zgłosił. Dyrektor Sylwia Młynarczyk-Rysak mówi, że deklaracje zostały rozdane, ale w wyznaczonym terminie nie było żadnej odpowiedzi.

Jeśli chodzi o szkoły powiatowe, największe zainteresowanie jest w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Dyrektor Wojciech Maślona informuje, że zadeklarowało się 12 osób. W pozostałych krasnostawskich technikach i liceach zgłosiły się tylko pojedyncze osoby. W I LO to zaledwie jeden uczeń, w II LO odpowiedziało około pięciu  osób, a w Zespole Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego nie zgłosił się nikt.

- W Zespole Szkół w Żółkiewce deklaracje złożyło trzech dorosłych uczniów, ale jeszcze czekamy, bo nie spłynęły jeszcze wszystkie odpowiedzi. Z anonimowych ankiet wynika, że kilkanaście osób zaszczepiło się już indywidualnie - mówi dyrektor szkoły Henryk Różyło.

W związku z małym zainteresowaniem dyrektorzy nie będą tworzyć punktów szczepień w szkołach. Uczniowie i ich rodzice są wysyłani do przyszpitalnej przychodni w Krasnymstawie, gdzie będą umawiani na konkretny termin podania preparatu przeciw Covid-19.

Teraz czytane: SMS zamiast paragonu? Rewolucja cyfrowa już wkrótce

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama