Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 21:50
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina

Podczas III Zlotu Motocyklowego w Siedliszczu, który odbył się 14 sierpnia, udało się zebrać 5500 zł. Za te pieniądze zakupiono sprzęt rehabilitacyjny dla Marcina Latawca, 31-latka z Siedliszcza, zmagającego się z niedowładem kończyn, problemami z koordynacją ruchową i mową oraz oczopląsem i podwójnym widzeniem.
Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina

14 sierpniu na placu targowym w Siedliszczu setki osób oglądały pokazy ekstremalnej jazdy motocyklowej, a także bawiły się na koncertach chełmskiej grupy Treeskillers i lubelskiego zespołu TRAP. Nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin oraz kiermaszu przedmiotów związanych z subkulturą motocyklową, z której cały dochód został przeznaczony właśnie dla Marcina Latawca.

- Za te pieniądze, po konsultacji z mamą Marcina, kupiliśmy tor do nauki chodzenia – mówi Sławomir Posturzyński, prezes Stowarzyszenia Motocyklan organizującego wydarzenie. - Dzięki temu urządzeniu będzie mógł pobudzać swoje mięśnie i na nowo uczyć się chodzić. Kupiliśmy również magnetyczny rower stacjonarny, przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, który mierzy m.in. tętno i ciśnienie, oraz stolik, dzięki któremu Marcin może na nowo uczyć się gestykulacji palcami.

Pieniądze na zakup sprzętu udało się zebrać w ramach aukcji charytatywnych podczas sierpniowego wydarzenia. Wiele osób, którym nie udało się kupić motocyklowych fantów, z dobroci serca przekazywało różne kwoty bezpośrednio do organizatorów. W tegoroczną imprezę zaangażowało się bardzo wiele osób, w tym strażacy, policjanci z chełmskiej drogówki, burmistrz Hieronim Zonik, a także księża Dariusz Stefanek i Jacek Brogowski. Duchowni na rzecz 31-latka przekazali pieniądze zebrane na tacę.

- Wszyscy jesteśmy dumni z Marcina. Ma ogromną motywację do walki o własne zdrowie i sprawność fizyczną – dodaje Sławomir Posturzyński. - Jest bardzo zaangażowany w pracę nad sobą i aktywnie korzysta ze sprzętu, ponieważ bardzo zależy mu na tym, aby w końcu stanąć na nogach o własnych siłach. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty tej rehabilitacji zobaczymy już za kilka tygodni.

Teraz czytane: Schody między Pocztową a Uściługską doczekają się remontu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama