Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:12
Reklama

Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina

Podczas III Zlotu Motocyklowego w Siedliszczu, który odbył się 14 sierpnia, udało się zebrać 5500 zł. Za te pieniądze zakupiono sprzęt rehabilitacyjny dla Marcina Latawca, 31-latka z Siedliszcza, zmagającego się z niedowładem kończyn, problemami z koordynacją ruchową i mową oraz oczopląsem i podwójnym widzeniem.
Siedliszcze: Motocykliści dla Marcina

14 sierpniu na placu targowym w Siedliszczu setki osób oglądały pokazy ekstremalnej jazdy motocyklowej, a także bawiły się na koncertach chełmskiej grupy Treeskillers i lubelskiego zespołu TRAP. Nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin oraz kiermaszu przedmiotów związanych z subkulturą motocyklową, z której cały dochód został przeznaczony właśnie dla Marcina Latawca.

- Za te pieniądze, po konsultacji z mamą Marcina, kupiliśmy tor do nauki chodzenia – mówi Sławomir Posturzyński, prezes Stowarzyszenia Motocyklan organizującego wydarzenie. - Dzięki temu urządzeniu będzie mógł pobudzać swoje mięśnie i na nowo uczyć się chodzić. Kupiliśmy również magnetyczny rower stacjonarny, przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, który mierzy m.in. tętno i ciśnienie, oraz stolik, dzięki któremu Marcin może na nowo uczyć się gestykulacji palcami.

Pieniądze na zakup sprzętu udało się zebrać w ramach aukcji charytatywnych podczas sierpniowego wydarzenia. Wiele osób, którym nie udało się kupić motocyklowych fantów, z dobroci serca przekazywało różne kwoty bezpośrednio do organizatorów. W tegoroczną imprezę zaangażowało się bardzo wiele osób, w tym strażacy, policjanci z chełmskiej drogówki, burmistrz Hieronim Zonik, a także księża Dariusz Stefanek i Jacek Brogowski. Duchowni na rzecz 31-latka przekazali pieniądze zebrane na tacę.

- Wszyscy jesteśmy dumni z Marcina. Ma ogromną motywację do walki o własne zdrowie i sprawność fizyczną – dodaje Sławomir Posturzyński. - Jest bardzo zaangażowany w pracę nad sobą i aktywnie korzysta ze sprzętu, ponieważ bardzo zależy mu na tym, aby w końcu stanąć na nogach o własnych siłach. Mamy nadzieję, że pierwsze efekty tej rehabilitacji zobaczymy już za kilka tygodni.

Teraz czytane: Schody między Pocztową a Uściługską doczekają się remontu

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama