Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 04:47
Reklama

Chełm: Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki

Trwa nabór wolontariuszy do programu Szlachetna Paczka. Chciałbyś poświęcić innym odrobinę swojego czasu oraz rozwijać swoje umiejętności w zgranym zespole? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Chełm: Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocowa, której filarami są zaangażowani wolontariusze. Bez ich wsparcia pomoc nie dotrze do tysięcy potrzebujących rodzin i dzieci w całej Polsce. Żeby Szlachetna Paczka mogła pomagać również w naszej okolicy, potrzebni są ludzie gotowi do pomocy.

- Zachęcamy wszystkich chętnych do zgłoszeń poprzez stronę www.superw.pl. Tam znajdziecie wszystkie ważne informacje na ten temat - informuje Magdalena Gącikowska, liderka Szlachetnej Paczki w Chełmie.

Wolontariuszy, którzy przeszli proces rekrutacji, od zgłoszenia, poprzez odpowiednie szkolenia, e-learningi, aż do finału, było w ubiegłym roku w regionie chełmskim zaledwie dziesięcioro. To osoby bardzo zaangażowane i zmotywowane do działania. Miały pełne ręce roboty. Do ubiegłorocznego finału zgłoszono 40 rodzin z Chełma i powiatu. Wolontariusze odwiedzili każdą z rodzin, sprawdzili osobiście, w jakich warunkach żyje i jakiego rodzaju pomocy potrzebuje. Po dokładnej analizie sytuacji życiowej, do projektu zostało zakwalifikowanych 29 rodzin i osób samotnych.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki pomagają osobom żyjącym w skrajnej biedzie, samotnym, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, w trudnej sytuacji, przewlekle chorym walczącym o samodzielność, doświadczonym przez los i tym, którzy ucierpieli na skutek pandemii.

Teraz czytane: Są już znane wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2022

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama