Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 września 2022 21:57
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki

Trwa nabór wolontariuszy do programu Szlachetna Paczka. Chciałbyś poświęcić innym odrobinę swojego czasu oraz rozwijać swoje umiejętności w zgranym zespole? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
Chełm: Dołącz do ekipy Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocowa, której filarami są zaangażowani wolontariusze. Bez ich wsparcia pomoc nie dotrze do tysięcy potrzebujących rodzin i dzieci w całej Polsce. Żeby Szlachetna Paczka mogła pomagać również w naszej okolicy, potrzebni są ludzie gotowi do pomocy.

- Zachęcamy wszystkich chętnych do zgłoszeń poprzez stronę www.superw.pl. Tam znajdziecie wszystkie ważne informacje na ten temat - informuje Magdalena Gącikowska, liderka Szlachetnej Paczki w Chełmie.

Wolontariuszy, którzy przeszli proces rekrutacji, od zgłoszenia, poprzez odpowiednie szkolenia, e-learningi, aż do finału, było w ubiegłym roku w regionie chełmskim zaledwie dziesięcioro. To osoby bardzo zaangażowane i zmotywowane do działania. Miały pełne ręce roboty. Do ubiegłorocznego finału zgłoszono 40 rodzin z Chełma i powiatu. Wolontariusze odwiedzili każdą z rodzin, sprawdzili osobiście, w jakich warunkach żyje i jakiego rodzaju pomocy potrzebuje. Po dokładnej analizie sytuacji życiowej, do projektu zostało zakwalifikowanych 29 rodzin i osób samotnych.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki pomagają osobom żyjącym w skrajnej biedzie, samotnym, seniorom, osobom z niepełnosprawnościami, w trudnej sytuacji, przewlekle chorym walczącym o samodzielność, doświadczonym przez los i tym, którzy ucierpieli na skutek pandemii.

Teraz czytane: Są już znane wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2022

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama