Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wirus w chełmskiej podstawówce

Na przypadki zachorowań na Covid-19 w placówkach oświatowych nie trzeba było długo czekać. Zaledwie kilka dni po rozpoczęciu roku jedna z klas w SP nr 6 już przeszła na nauczanie zdalne.
Wirus w chełmskiej podstawówce

Właśnie minął pierwszy pełny tydzień nauki stacjonarnej. Bilans, biorąc pod uwagę zapowiedzi kolejnej fali pandemii, jest niezły. Na zdalne nauczanie przeszli uczniowie tylko jednej placówki oświatowej w mieście - Szkoły Podstawowej nr 6, dawnej Jedenastki.

Uczniowie klasa, w której wykryto przypadek koronawirusa, od poniedziałku, 6 września uczą się w domach. Wszyscy musieli być na kwarantannie przez tydzień, do 11 września.

- Zaczęło się od ucznia z klasy drugiej nauczania początkowego. Był tylko na rozpoczęciu roku, a 2 września nie przyszedł już na lekcje. Rodzice podjęli decyzję o skierowaniu dziecka na test, wynik wyszedł pozytywny - informuje dyrektor Szóstki Andrzej Kosiniec. - Sanepid zdecydował o kwarantannie. 

Z informacji, jaką w piątek podało Kuratorium Oświaty w Lublinie, wynika że przypadki chorych na koronawirusa potwierdzono w jedenastu placówkach oświatowych w naszym województwie. Wszystkie szkoły w powiatach chełmskim, włodawskim i krasnostawskim pracowały normalnie, w Chełmie zajęcia zdalne odbywały się tylko w jednej placówce. W jednej szkole w województwie - Szkole Podstawowej w Turowie - lekcje zawieszono całkowicie.

Teraz czytane: W tych regionach Polski zarabia się najlepiej

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
anonimowy 13.09.2021 10:45
Ten chłopczyk został przywieziony przez tatę który już tego dnia zaczol kwarantannę i co najlepsze okazało się że jest pozytywny. I doskonale wiedział że stwarza ryzyko zarażenia innych. Więc gratuluję nieodpowiedzialnego zachowania.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama