Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Krasnystaw: Nowe mury dawnego ratusza

Zakończyła się rekonstrukcja murów pierwszego domu miejskiego w centrum starówki. Do niedawna był on w opłakanym stanie i w oczach turystów stawiał miasto w niekorzystnym świetle. Teraz jest estetyczniej i bardziej funkcjonalnie.
Krasnystaw: Nowe mury dawnego ratusza

Lasujące się mury zostały rozebrane, a w ich miejsce częściowo wzniesiono nowe z bloczków betonowych obłożonych otoczakiem. Z tego samego materiału wykonane są pozostałe fragmenty zarysu pierwszego domu miejskiego, które zostały zrównane z płytą rynku.

- Wykonana przebudowa zwiększa trwałość i funkcjonalność murów przy zachowaniu ich wartości historyczno-turystycznej. Kolejna podjęta przeze mnie inicjatywa to umieszczenie w pobliżu murów tablicy. Oprócz typowo historycznych informacji, prezentowałaby w atrakcyjny sposób wizualizację budynku. Warto bowiem pokazać mieszkańcom oraz odwiedzającym nas turystom, jak wyglądał pierwszy miejski ratusz w Krasnymstawie - mówi Marcin Wilkołazki, wiceprzewodniczący rady miasta i inicjator renowacji murów.

Dodaje, że trzeba do tego wykonać trójwymiarową rekonstrukcję, która zostałaby umieszczona w Internecie oraz byłaby rozszerzeniem informacji i wizualizacji znajdującej się na tablicy. Uważa, że przy dzisiejszym rozwoju technologicznym nie będzie to zadanie trudne do wykonania ani bardzo kosztowne.

Inwestycja pochłonęła około 79 tys. zł. Warto dodać, że wiosną bieżącego roku na rynku postawiono nowe siedziska, które kosztowały niespełna 62 tys. zł. Planowana była jeszcze budowa toalety publicznej, ale zadanie to zostało zdjęte z tegorocznego budżetu. Projekt i dokumentacja są już gotowe, wartość robót szacowana jest na prawie 300 tys. zł. Termin realizacji tego przedsięwzięcia jest uzależniony od decyzji radnych. 

Teraz czytane: Sikanie pod kontrolą - fotopułapki na drzewach

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stefan 07.09.2021 07:56
Teren po zawalonej kamienicy stawia za to w jeszcze lepszym świetle

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama