Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 15:54
Reklama

Tkachuk medalistką mistrzostwa świata!

Wspaniały sukces podczas Mistrzostw Świata Juniorek (18-20 lat) w zapasach osiągnęła 18-letnia zawodniczka Cementu Gryfa Chełm Daniela Tkachuk (uczennica Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie). Podopieczna Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa w znakomitym stylu wywalczyła brązowy medal.
Tkachuk medalistką mistrzostwa świata!

Gospodarzem tegorocznego światowego czempionatu było usportowione miasto Ufa, w którym zamieszkuje ponad milion Rosjan. W decydującym pojedynku, którego stawką był brązowy medal, Daniela Tkachuk odniosła błyskawiczne zwycięstwo – przez położenie na łopatki – nad reprezentantką Kazachstanu Alexandrą Zaistsevą. Zmęczona, ale szczęśliwa po walce powiedziała, że medal zdobyła dla Polski, dla Chełma, dla swojego klubu, dla siebie, rodziny, a także przyjaciół. Z całej drużyny reprezentantek naszego kraju tylko chełmskiej zawodniczce udało się stanąć na podium. Jest to jej już drugi wyśmienity sukces na arenie międzynarodowej w tegorocznym sezonie. 1 lipca na matach Niemiec Tkachuk wywalczyła srebrny medal mistrzostw Europy juniorek.

Brąz Danieli w Mistrzostwach Świata w Ufa to 38. trofeum zdobyte przez reprezentantów Cementu Gryfa Chełm w zawodach najwyższej rangi (tj. Igrzyskach Olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy). W tym roku w kalendarzu międzynarodowej federacji zapaśniczej pozostały jeszcze do rozegrania mistrzostwa świata seniorek (październik – Norwegia) oraz młodzieżowe mistrzostwa świata do lat 23 (listopad – Serbia). Trenerzy Cementu liczą, że ich podopieczne zakwalifikują się do tych imprez i zanotują udane starty wśród najlepszych na świecie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama