Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:03
Reklama

Krasnystaw: Mobilne punkty jeżdżą do gmin

W powiecie krasnostawskim w szczepieniobusie, który odwiedził wszystkie gminy, szczepionkę przyjęły 526 osób. Nie muszą one brać drugiej dawki, bo w ambulansach podawana była jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson.
Krasnystaw: Mobilne punkty jeżdżą do gmin

Na terenie naszego województwa akcja informacyjno-edukacyjna, której ważnym elementem są właśnie szczepienia przeciw Covid-19, została zainicjowana przez wojewodę lubelskiego Lecha Sprawkę.

Szczepienia przeciw Covid-19 to jedyny sposób, byśmy zabezpieczyli się przed czwartą falą koronawirusa. Nawet jeśli nam się to w pełni skutecznie nie uda – w sensie liczby zakażeń – to przede wszystkim zmniejsza się niebezpieczeństwo utraty zdrowia czy nawet życia. To niezmiernie ważne, nie ma innej metody – podkreślają specjaliści.

Swoją „podróż” po powiecie krasnostawskim szczepieniobus rozpoczął od gminy Fajsławice. Na szczepienia tam prowadzone zdecydowało się 105 osób. I wygląda na to, że w tej gminie chętnych było najwięcej. W Łopienniku Górnym z oferty skorzystali 37 osób, a w Siennicy Różanej – 26. W Kraśniczynie na szczepienia jednodawkowym preparatem zgłosiły się 63 osoby.

- To całkiem dobry wynik, ale mogło być lepiej – napisała na swoim profile Facebooku wójt Monika Grzesiuk. – Dlatego przypominam, że nadal możecie Państwo skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19 w Centrum Medycznym Twój Lekarz w Kraśniczynie, gdzie funkcjonuje punkt szczepień. Na miejscu, bez konieczności wyjazdu poza teren gminy można zaszczepić się zarówno szczepionką jedno-, jak i dwudawkowa – zachęca wójt.

W gminie Izbica ze szczepień skorzystało 80 osób, a w Rudniku w ciągu czterech godzin personel ambulansu wykonał 40 zastrzyków, w Żółkiewce - 79. W gminie Gorzków szczepionkę Johnson&Johnson przyjęły 42 osoby. Do mobilnego punktu szczepień w Krasnymstawie przyszło 54 osoby.

Łącznie, na terenie powiatu krasnostawskiego, w ramach akcji "Zadbaj o zdrowie", zaszczepionych zostało 526 osób.

 

Poziom wyszczepienia w gminach:

Miasto Krasnystaw – 44,6 procent

Gmina Gorzków – 43,5 procent

Gmina Rudnik – 41,8 procent

Gmina Łopiennik Górny – 40,6 procent

Gmina Fajsławice – 38,6 procent

Gmina Kraśniczyn – 38,1 procent

Gmina Izbica – 37,9 procent

Gmina Żółkiewka – 37,7 procent

Gmina Krasnystaw – 34,7 procent

Gmina Siennica Różana – 34,1 procent

 

Piknik ze szczepieniem

Koło Gospodyń Wiejskich z Bończy zaprasza do swojej miejscowości na Piknik #Szczepimysię z KGW. Odbędzie się 26 sierpnia przy remizie OSP. Początek o godzinie 10, a zakończenie o godzinie 15. W programie festynu, podczas którego będzie można się zaszczepić przeciw Covid-19, występ zespołu Orion oraz gry i zabawy dla dzieci i dorosłych. Panie zrzeszone w KGW częstować będą przygotowanymi przez siebie potrawami i słodkości. Zaprezentują też wyroby rękodzielnicze. Anna Madejewska, przewodnicząca KGW w Bończy, zdradza także, że będą upominki dla osób zaszczepionych w trakcie wydarzenia.

Teraz czytane: Poszedł na grzyby i zranił się w szyję

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama