Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gmina Włodawa: Gdzie ten ratownik?

- Dlaczego na plaży przy Rusałce nie ma od kilku dni ratownika? - dociekał Czytelnik, który z dzieckiem wypoczywał nad Jeziorem Białym. - Nie otrzymaliśmy informacji, że z jakiegoś powodu kąpielisko było nieczynne - mówi Marta Wawryszuk, sekretarz gminy Włodawa i zapewnia, że sprawdzi ten sygnał.
Gmina Włodawa: Gdzie ten ratownik?

- Z tego co wiem, to gminne kąpielisko i nad bezpieczeństwem powinien tu czuwać ratowniki - mówi Czytelnik, który w poniedziałek zadzwonił do redakcji. - Tymczasem jestem tu od kilku dni i nie zauważyłem, by ktoś pilnował kąpiących się w jeziorze.

Zgłosiliśmy ten niepokojący sygnał do Urzędu Gminy Włodawa. Sekretarz Marta Wawryszuk zdziwiła się, bo do urzędu nikt nie zgłaszał żadnych skarg, ale obiecała, że sprawie się przyjrzy.

Sezon wypoczynkowy nad Jeziorem Białym trwa. Turyści korzystają z czterech kąpielisk. Trzy zorganizowała gmina. Pierwsze tradycyjnie zlokalizowane zostało wewnątrz pomostu pływającego, który został także częściowo wyremontowany. Kolejne kąpielisko, o długości 140 metrów, znajduje się na wschodnim brzegu jeziora i trzecie (nowe) zlokalizowane zostało tuż za nim, idąc w stronę hotelu Rusałka. Czwarte kąpielisko zorganizowane zostało przy ośrodku wypoczynkowym ASTUR.

Kąpieliska są czynne siedem dni w tygodniu od godziny 10 do 18. W tych godzinach nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwają ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Poza terenem kąpielisk obszar wodny patroluje łódź ratownicza.

Czytaj także: Rozjechał bramę w Okunince


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama