Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:46
Reklama

Pierwszy polski medal na Igrzyskach. Jak radzą sobie nasi sportowcy?

Na koncie polskiej reprezentacji olimpijskiej jest już jeden medal. Niestety rodzimi faworyci tych igrzysk na razie zawodzą.
Pierwszy polski medal na Igrzyskach. Jak radzą sobie nasi sportowcy?
Autor: Screen YouTube

Srebro w wyścigu wioślarskich czwórek podwójnych wywalczyły: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. W olimpijskim finale w Japonii dały się prześcignąć tylko Chinkom, które w decydującym biegu tej dyscypliny nie miały sobie równych. Wyścig zakończyły z dużą przewagą – aż 6 sekund - nad konkurentkami.

Finałowy występ był istną grą nerwów. Przez większość trasy Polki zajmowały trzecią pozycję. Wyprzedzały je Niemki, ale na 500 metrów przed metą nasza załoga nagle przyśpieszyła. Stopniowo wyprzedzała konkurencję i Polki metę przekroczyły drugie, a niemiecki zespół dał się wyprzedzić także załodze z Australii. Nieznacznie gorzej poszło męskiej czwórce podwójnej, która swój finałowy wyścig zakończyła na czwartej pozycji. Do podium załodze zabrało zaledwie 0,3 sekundy.

Nadzieje poległy

Wioślarskie srebro to na razie jedyny medal dla Polski, chociaż przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Tokio fachowcy przewidywali, że na tym etapie naszym sportowcom będzie szło znacznie lepiej. Niestety swój pierwszy mecz przegrała tenisistka, Iga Świątek. Tak samo poszło Hubertowi Hurkaczowi. Duże nadzieje były wiązane z 3-osobową drużyną naszych koszykarzy. Wskazywani byli nawet jako potencjalni mistrzowie olimpijscy. Niestety przegrali pięć meczów grupowych i odpadli z turnieju. Na osiem drużyn Polska zajęła w tej fazie przedostatnią pozycję.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama